Chlorhexil-F – shpëlarës goje

700 Lekë

Shplarës goje me klorheksidinë dhe fluor.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Chlorhexidinë 0,05%-Fluoride 0,025
CHLOREXIL-F është ideale për përkujdesjen e përditshme të dhëmbëve dhe mishrave. Ajo përmban substanca, të njohura për efektshmërinë,të cilat përdoren nga dentistët për higjenën orale dhe trajtimin efektiv të pllakave mikrobiale që është një nga shkaqet kryesore të sëmundjeve periodontale.
Fluori që ka në përmbajtje mbron dhëmbin sepse forcon smaltin dhe parandalon kariesin si dhe ekstraktet e bimëve forcojnë mishrat si dhe ulin gjakrrjedhjen dhe inflamacionin.

Përdorimi:
CHLORHEXIL-F përdoret e paholluar 1 herë në ditë pasi të keni lare dhëmbet për të paktën 1 minutë. Nuk përdoret për fëmijët poshtë 6 vjeç.

Firma

Intermed

Forma

Shishe

Sasia

250ml

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Chlorhexil-F – shpëlarës goje”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART