Chicco – Pudër e lëngshme (0m+)

800 Lekë

(Liquid Talc)

Përshkrimi i Produktit

Pudra e lëngshme ndihmon në mbrojtjen e lëkurës së zonave veçanërisht të ndjeshme (fundi, palosjet e lëkurës, sqetullat). Falë një përqendrimi të lartë të pluhurave specialë, pudra ka një veprim delikat përthithës.

Përbërja e lëngshme dhe kremoze ​​zvogëlon rrezikun e thithjes, duke e lënë lëkurën të freskët dhe të butë. Ndërsa e aplikoni, tekstura jep ndjesi të këndshme dhe nuk e than lëkurën.

Përbërësit aktivë

 • Niseshte tapioka: veprim përthithës
 • Pantenole (provitamina B5): veprim hidratues dhe zbutes
 • Niseshte misri: veprim përthithës
 • Talk
 • Betaina: veprim hidratues dhe mbrojtës
 • Ujë i distiluar i kamomilit: veprim qetësues dhe zbutës

Produkt hipoalergjik. Pa paraben, pa fenoksietanol. Pa alkool, vajra minerale ose ngjyrues.

Udhëzime mbi përdorim

Aplikoni në lëkurë të thatë dhe të pastër duke masazhuar butësisht. Ideale për përdorim të përditshëm.

Firma

Chicco

Mosha

Fëmijë

Forma

Tubet

Sasia

100ml

Aqua (Water), Tapioca Starch, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Dicaprylyl Carbonate, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Betaine, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Polysorbate 20, Prunus Amygdalus Dulcis Oil [Prunus Amygdalus Hydroxy (Hydro)). Parfum (Fragrance), Talc, Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Panthenol, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Disodium Edta, Chamomilla Recutita Flower Extract [Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract].

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Chicco – Pudër e lëngshme (0m+)”

LART