Chicco – Nappy Cream (0m+)

990 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Pasta qetësuese 4 në 1 e krijuar posaçërisht për trajtimin e zonave më të ndjeshme, mbron lëkurën në zonën e pelenës. Formula pa aromë garanton një veprim ekstra delikate. Teksture e lehtë për t’u aplikuar.

Efektiviteti garantohet nga katër veprimet:

 1. Parandalon acarimin dhe skuqjen e shkaktuar nga agjentët e jashtëm duke kundërshtuar shfaqjen e eritemës dhe acarimit.
 2. Mbron lëkurën dhe forcon mbrojtjen natyrore duke krijuar një efekt pengesë në lëkurë, duke e lënë të lirë të marrë frymë.
 3. Zbut lëkurën që nga përdorimi i parë duke rikthyer integritetin e pengesës së lëkurës.
 4. Riparon lëkurën duke promovuar procesin e rigjenerimit natyror të barrierës së lëkurës.

Përbërësit aktivë

 • Oksid Zinku 10%: veprim zbutës
 • Gjalpë Karite: rigjeneron barrierën e lëkurës
 • Pantenole (Provitamina B5): veprim hidratues dhe zbutës
 • Vitamina E: mbron lëkurën

Udhëzime mbi përdorim

Aplikoni një shtresë të hollë me një masazh të lehtë në lëkurën e thatë dhe të pastër në çdo ndryshim të pelenës.

Hipoalergjik. Pa paraben, pa fenoksietanol. Pa parfum. Pa alkool oses ngjyrues.

Firma

Chicco

Mosha

Fëmijë

Forma

Tubet

Sasia

100ml

Aqua (Water), Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Zinc Oxide, Diethylhexyl Carbonate, Peg-30 Dipolyhydroxystearate, Peg-45 / Dodecyl Glycol Copolymer, Hydrogenated Castor Oil, Behenyl Beeswax, Stearyl Beeswax, Butyrospermum Parkii Butter (Butii Shea) Butter], Glycerin, Caprylyl Glycol, Magnesium Sulfate, Panthenol, Propylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Tocopheryl Acetate.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Chicco – Nappy Cream (0m+)”

LART