Chicco – Krem kundër diellit (SPF 50+)

1,690 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Dielli është një aleat i rëndësishëm për rritjen e fëmijës sepse stimulon sintezën e vitaminës D përgjegjëse për zhvillimin e kockave. Lëkura e të vegjëlve megjithatë është më e hollë dhe më delikate, prandaj është thelbësore që gjithmonë ta mbroni atë me produkte specifike të diellit.

Kremi mbrojtës SPF 50+ Chicco, me mbrojtje shumë të lartë, është studiuar posaçërisht për të mbrojtur lëkurën delikate të fëmijëve, duke e ushqyer dhe mbrojtur atë nga rrezet UVA, rrezet UVB dhe efektet e rrezeve IR falë kompleksit të përparuar fotoprotektiv 3P Kompleks.

Formula e tij nuk përmban paraben, fenoksietanol, PEG dhe parfum. I pasur me përbërës aktivë siç janë vitamina E dhe ekstrakti Physalis me veprim antioksidant. Tekstura e lehtë e bën atë praktike dhe të përshtatshme për çdo rast.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni produktin 20 minuta para ekspozimit në diell. Riaplikojeni disa herë gjatë ditës.

Firma

Chicco

Mosha

Fëmijë

Sasia

75ml

Forma

Tubet

SPF

50+

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Chicco – Krem kundër diellit (SPF 50+)”

LART