Chicco – Gum Gel 2in1 (4m+)

670 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Chicco Gum Gel 2in1 (4m+)

Linja e re e kujdesit oral nga Chicco, tepër delikate, respekton më së miri indet e ndjeshme të gingivave të të vegjëlve dhe smaltin e dhëmbëve. Formula speciale e Xhelit Gingival është krijuar për të promovuar pastrimin dhe higjienën e mukozave, krijuar për t’iu përgjigjur në mënyrë optimale nevojave të fëmijëve gjatë të gjitha fazave të rritjes së tyre, që në ditët e para.

Higjiena e përditshme e dhëmbëve është një zakon i mirë që e mësoni që fëmijë, qoftë edhe shumë i vogël, edhe para daljes së dhëmbëve të parë. Është e rëndësishme të parandaloni krijimin e baktereve dhe mbi të gjitha të mësoni ato hapa të vogla që do të bëhen një zakon i shëndetshëm kur të rriteni.

 • Ideale për lehtësimin e mishrave të dhëmbëve gjatë periudhës së daljes së dhëmbëve.
 • Rekomanduar nga Shoqata Italiane e Stomatologëve.
 • Përmban kamomil i cili lehtëson gingivat e  dhëmbëve gjatë periudhës delikate të daljes së dhëmbëve.
 • Ksilitol dezinfekton zgavrën e gojës falë veprimit të tij antibakterial.

Udhëzime mbi përdorimin 

Aplikoni një sasi të vogël xheli 4 deri në 6 herë në ditë dhe masazhoni butësisht mishrat e dhëmbëve të fëmijës tuaj. Për një ndjesi më të fortë ftohjeje, vendoseni xhelin në frigorifer për 30 minuta para përdorimit.

Firma

Chicco

Mosha

4m+

Forma

Tubet

Sasia

30ml

Inci Name Ue (Usa): Aqua (Water), Xylitol, Cellulose Gum, Chamomilla Recutita Extract [Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract], Sodium Benzoate, Glycerin, Citric Acid, Potassium Sorbate.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Chicco – Gum Gel 2in1 (4m+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART