- 30%

Cetaphil – Redness Control Foam Wash

(1 përshtypje mbi produktin)

1,680 Lekë

Cetaphil Pro Redness Control Foam Wash është një pastrues i butë dhe heqës make-up për lëkurën e ndjeshme dhe të prirur ndaj skuqjes.

Përshkrimi i Produktit

Cetaphil  Redness Control Foam Wash

Një pastrues i butë për lëkurën e ndjeshme dhe të prirur ndaj skuqjes.

I pasur me Alantoinë, një princip aktiv anti-irritues i njohur, ky larës i butë fytyre pastron lëkurën pa e tharë apo dëmtuar barrierën e saj hidrolipidike. Pavarësisht formulimit të tij të butë, ky produkt është efektiv në heqjen e papastërtive dhe make-up-it nga lëkura delikate e fytyrës dhe qafës. Pas larjes dhe shpëlarjes, lëkura duket e butë dhe e lëmuar, dukshëm më e qetë dhe më e rehatshme.

 • I përshtatshëm per gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë edhe ato të ndjeshme.
 • Pastron lëkurën pa tharje, largon papastërtitë dhe make-up nga sipërfaqja e lëkurës, ruan barrierën hidrolipidike të lëkurës, qetëson ndjeshmërinë dhe parehatinë.

Përbërësit kryesorë

Alantoina qetëson lëkurën për shkak të vetive të saj anti-irrituese. Është gjithashtu efektiv në reduktimin e skuqjes.
Glicerina kontribuon në ruajtjen e niveleve të hidratimit të lëkurës.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni  në lëkurën e lagur, dy herë në ditë. Masazhojeni butësisht, më pas shpëlajeni tërësisht. Shmangni kontaktin me sytë.

Firma

Cetaphile

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Sensitive

Sasia

236ml

Forma

Shishe me pompë

Water, Glycerin, Sodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoamphoacetate, PEG-75, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Allantoin, Dipotassium Glycyrrhizate, Citric Acid, Caffeine, Sodium Benzoate, Propylene Glycol, Disodium EDTA, Fragrance.

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Cetaphil – Redness Control Foam Wash
 • Orjada K.

  10/10

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART