- 30%

Cetaphil – Oil Control Foam Wash

(1 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 2,700 Lekë.Current price is: 1,890 Lekë.

Larës fytyre në formë shkume, i përshtatshme për lëkura sensitive, të yndyrshme dhe akneike.

Përshkrimi i Produktit

Cetaphil Oil Control Foam Wash

Formulë pastrimi me pH të balancuar në formë shkume, siguron largimin butësisht të yndyrës së tepërt pa e tharë lëkurën.

 • Teknologjia me Zink Complex vepron në dy drejtime kryesore: heqjen e papastërtive të lëkurës dhe veprimin zbutës njëkohësisht.
 • Ndihmon në reduktimin e imperfeksioneve dhe shkëlqimin e lëkurës.
 • Rekomandohet vecanërisht për: lëkura të yndyrshme, lëkura akneike, lëkura gjatë trajtimit të akneve të moshës.
 • Lufton shenjat e lëkurës sensitive: thatësinë, irritimin, skuqjen dhe dobësimin e barrierës mbrojtëse të lëkurës.
 • Nuk bllokon poret.
 • Dermatologjikisht e testuar dhe klinikisht efektive.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Rekomandohet aplikimi i larësit në mëngjes dhe në darkë pasi ndihmon në largimin e papastërtive që bllokojnë poret.
 • Pas pastrimit në mëngjes, përdorni kremin ​​hidratues me SPF CETAPHIL PRO Oil Control Moisturizing dhe kremin e ditës mat SPF30. Hidraton dhe mbron lëkurën nga rrezet e dëmshme UVA dhe UVB.
Firma

Cetaphile

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me pompë

Sasia

236ml

Aqua, Zinc Coceth Sulfate, Glycerin, Peg-75, Amyl Cinnamal, Benzyl Benzoate, Citronellol, Dipotassium Glycyrrhizate, Disodium Edta, Geraniol, Hydroxycitronellal, Linalool, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Peg-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Sodium Benzoate, Zinc Gluconate, Parfum. FIL.0524.V00

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Cetaphil – Oil Control Foam Wash
 • Valentina L.

  10/10

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART