- 30%

Cetaphil – Moisturising Cream

1,330 Lekë

Krem hidratues i përshtatshëm për lëkura të thata dhe sensitive.

Përshkrimi i Produktit

Cetaphil Moisturising Cream

Kremi me teksturë të pasur është vërtetuar klinikisht që ofron hidratim intensiv dhe afatgjatë 48-orësh.

 • Formuluar posaçërisht me përbërës të testuar dermatologjikisht si niacinamide (vitamina B3), panthenol (provitamin B5) dhe glicerinë hidratuese që ndihmojnë në ruajtjen e barrierës mbrojtëse të lëkurës së ndjeshme.
 • Përmirësim i dukshëm i barrierës së lëkurës në tre ditë me rigjenerim të plotë në një javë.
 • Në hulumtimin e zhvilluar, 97% e përdoruesve raportuan se lëkura e tyre ndihej më e hidratuar.
 • Lufton shenjat e lëkurës sensitive: skuqje, irritim, thatësi dhe dobësim i barrierës mbrojtëse të lëkurës.
 • Nuk mbyll poret.
 • I testuar dermatologjikisht dhe  klinikisht.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni kremin hidratues pas pastrimit të fytyrës me larës për të mbajtur të hidratuar lëkurën. Përmirësimi i hidratimit të lëkurës vihet re që nga dita e parë dhe  barriera natyrale, mbrojtëse e lëkurës rikthehet plotësisht brenda vetëm një jave.

Firma

Cetaphile

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Sensitive, E thatë

Forma

Tubet

Sasia

100gr

Aqua, Glycerin, Petrolatum, Dicaprylyl Ether, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Helianthus Annuus Seed Oil, Peg-30 Stearate, Panthenol, Niacinamide, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Pantolactone, Dimethiconol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Propylene Glycol, Bht, Disodium Edta, Benzyl Alcohol, Phenoxyethanol, Sodium Hydroxide, Citric Acid. FIL.1765.V00

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Cetaphil – Moisturising Cream”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART