- 30%

Cetaphil – Larës për lëkurë të thatë

(1 përshtypje mbi produktin)

2,100 Lekë

(Cetaphil Cleansing Lotion)

Përshkrimi i Produktit

Cetaphil – Cleansing Lotion

Locion pastrues pa sapun dhe aromatizues, i krijuar për pastrimin e përditshëm të lëkurës së thatë dhe të ndjeshme në trup dhe fytyrë. Formula e testuar klinikisht largon butësisht dhe në mënyrë efektive papastërtitë dhe është gjithashtu i përshtatshëm edhe si pastrues i make-up-it pa irrituar ose djegur sytë tuaj. Mund të përdoret me ose edhe pa ujë. Për lëkurë të butë dhe elastike. Jo komedogjenik.

Mbron lëkurën nga tharja dhe forcon funksionin e barrierës natyrore të lëkurës. Locioni mbron nga 5 shenjat e lëkurës së ndjeshme, si thatësia, vrazhdësia, shtrëngimi, acarimi dhe barriera e dobësuar e lëkurës.

 • Ushqen lëkurën me vitaminë B3, provitamin B5 dhe glicerinë hidratuese dhe ndihmon në përmirësimin e rezistencës së lëkurës së ndjeshme.
 • Locioni pastrues lë ndjesinë e lëkurës së butë që pas aplikimit të parë.
 • Testuar klinikisht në lëkurë të ndjeshme.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni locionin pastrues Cetaphil në lëkurë dhe masazhojeni butësisht.

 • Pa ujë: Hiqni mbetjet me një pecetë kozmetike ose pambuk.
 • Me ujë: shpëlajeni dhe thajeni me një peshqir të butë.

Sugjerohet të aplikoni produktet për kujdesin e fytyrës menjëherë pas pastrimit të fytyrës, ditën si edhe në mbrëmje. Veçanërisht në mbrëmje, ndihmon në rigjenerimin e lëkurës suaj e cila mbrohet në mënyrë optimale nga tharja gjatë natës.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Cetaphile

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Sensitive, E thatë

Forma

Shishe me pompë

Sasia

460ml

Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Panthenol, Niacinamide, Pantolactone, Xanthan Gum, Sodium Cocoyl Isethionate, Sodium Benzoate, Citric Acid.

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  200%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Cetaphil – Larës për lëkurë të thatë
 • (blerës i verifikuar)

  Lares delikat dhe paketim ekonomik

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART