- 20%

CeraVe – Resurfacing Retinol Serum

(1 përshtypje mbi produktin)

2,360 Lekë

Serum me retinol dhe ceramide

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Resurfacing Retinol Serum with Ceramides & Niacinamide for Blemish-Prone Skin

Serumi Retinol  i CeraVe është projektuar për të reduktuar shfaqjen e shenjave pas akneve duke eksfoliuar dhe ndriçuar lëkurën, ndërsa mbron barrierën natyrale të saj. Përmban tre ceramidet të cilat bllokojnë largimin e hidratimit dhe rivendosin barrierën e lëkurës suaj. Sikur të mos mjaftonte kjo, ky serum ka në përbërje dhe niacinamide për qetësimin dhe kujdesin e mëtejshëm të mbrojtjes së lëkurës suaj.

Përkujdesje e përshtatshme për lëkurën e prirur ndaj njollave.

 • Redukton shfaqjen e njollave dhe shenjave pas akneve, duke mbrojtur barrierën e lëkurës.
 • Formula ndihmon në përmirësimin e pamjes së hiperpigmentimeve dhe unifikon tonin e lëkurës.
 • Teksturë e lehtë, që përthithet shpejt.
 • I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet përdorimi vetëm në mbrëmje dhe të ndiqet gjithmonë me mbrojtje me faktor të lartë (SPF) gjatë ditës.

Përdorni pompën aplikatore për të shpërndarë produktin në gishta. Sugjerojmë të filloni me një sasi të vogël dhe duke e përdorur një herë në javë pastaj shpeshtoni përdorimin sipas tolerancës nga lëkura juaj.

Shmangni kontaktin me sytë dhe buzët, nëse ndodh kontakti, shpëlajeni tërësisht me ujë.

Firma

CeraVe

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me pompë

Sasia

30ml

AQUA/WATER, PROPANEDIOL, DIMETHICONE, CETEARYL ETHYLHEXANOATE, NIACINAMIDE, AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE, HYDROGENATED LECITHIN, POTASSIUM PHOSPHATE, CERAMIDE NP, CERAMIDE AP, CERAMIDE EOP, CARBOMER, CETEARYL ALCOHOL, BEHENTRIMONIUM METHOSULFATE, DIMETHICONOL, LECITHIN, SODIUM CITRATE, RETINOL, SODIUM HYALURONATE, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, CHOLESTEROL, PHENOXYETHANOL, ALCOHOL, ISOPROPYL MYRISTATE, CAPRYLYL GLYCOL, CITRIC ACID, TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE, PENTYLENE GLYCOL, PHYTOSPHINGOSINE, XANTHAN GUM, POLYSORBATE 20, ETHYLHEXYLGLYCERIN

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për CeraVe – Resurfacing Retinol Serum
 • .

  Retinoli me I mire për fillestaret. Shumë I lehtë dhe efikas.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART