Zbritje

CeraVe – Renewing SA Cleanser (Dry, Rough, Bumpy Skin)

1,664 Lekë2,000 Lekë

Përshkrimi i Produktit

CeraVe  Renewing SA Cleanser (Dry, Rough, Bumpy Skin)

CeraVe SA pastrues për fytyrën dhe trupin ndihmon në zbutjen e strukturës së lëkurës së ashpër dhe jo uniforme, duke e lënë lëkurën të ndjehet më e lëmuar. Acidi salicilik në formulë eksfolon butësisht lëkurën, pa kompromentuar barrierën natyrale mbrojtëse të lëkurës.

I zhvilluar me dermatologë, ky pastrues ditor shkumëzues ndihmon në mbrojtjen e barrierës natyrale të lëkurës me tre ceramide thelbësore dhe hidraton lëkurën me Acid Hialuronik.

 • I përshtatshëm për lëkurë të ashpër dhe jo uniforme, te vrazhdë, gjithashtu i përshtatshëm për lëkurën e prirur ndaj Keratosis Piliaris.
 • Heq butësisht yndyrën e tepërt, papastërtitë dhe grimin.
 • Përbërësit kryesore Acidi Salicilik, Acidi Hyaluronik.
 • Pa eksfoliantë fizikë
 • Pa aromatizues, jo irritues, jo komedogjenik.
 • Me 3 ceramide thelbësore për të mbrojtur barrierën natyrale të lëkurës.

Udhëzime mbi përdorimin 

 • Masazhoni pastruesin në lëkurë të lagur dhe më pas shpëlaje.
 • Shmangni kontaktin e drejtpërdrejtë me sytë, nëse ndodh kontakti, shpëlajeni me ujë.

Info. Shtesë

Firma

CeraVe

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Normale

Sasia

236ml, 473ml

AQUA/WATER/EAU, COCAMIDOPROPYL HYDROXYSULTAINE, GLYCERIN, SODIUM LAUROYL SARCOSINATE, NIACINAMIDE, GLUCONOLACTONE, PEG-150 PENTAERYTHRITYL TETRASTEARATE, SODIUM METHYL COCOYL TAURATE, ZEA MAYS OIL/CORN OIL, CERAMIDE NP, CERAMIDE AP, CERAMIDE EOP, CARBOMER, CALCIUM GLUCONATE, SODIUM CHLORIDE, SALICYLIC ACID, SODIUM BENZOATE, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, CHOLECALCIFEROL, CHOLESTEROL, PHENOXYETHANOL, DISODIUM EDTA, TETRASODIUM EDTA, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, PHYTOSPHINGOSINE, XANTHAN GUM, ETHYLHEXYLGLYCERIN

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “CeraVe – Renewing SA Cleanser (Dry, Rough, Bumpy Skin)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART