- 20%

CeraVe – Blemish Control Gel

Original price was: 2,150 Lekë.Current price is: 1,720 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Blemish Control Gel Moisturiser with 2% Salicylic Acid & Niacinamide

Hidratues fytyre për lëkurë të prirur ndaj imperfeksioneve dhe pikave të zeza, duke ndihmuar lëkurën të duket dukshëm më e pastër. Formula depërton poret për të eliminuar shkakun e imperfeksioneve ndërsa mbron barrierën natyrale të lëkurës.

Kjo formulë e butë hidratuese eksfoliuese dhe hidratuese është vërtetuar se përmirëson strukturën dhe tonin e lëkurës dhe zvogëlon pamjen e poreve.

 • Hidratues i fytyrës për lëkurë të prirur ndaj akneve. Për aplikim në të gjithë fytyrën, ose përdorim të lokalizuar.
 • Targeton aknet dhe pikat e zeza, duke ndihmuar lëkurën të duket dukshëm më e pastër.
 • Është vërtetuar se përmirëson strukturën e lëkurës dhe zvogëlon poret.
 • Ruan pamjen e shëndetshme të lëkurës
 • Për përdorim të përditshëm
 • Formulë e lehtë, që përthithet shpejt.
 • Hidraton lëkurën deri në 24 orë.
 • Formulë jo e yndyrshme që nuk shkakton tharje të lëkurës.

Udhëzime mbi përdorimin 

 • Pastroni plotësisht lëkurën përpara se të aplikoni këtë produkt.
 • Rekomandohet për përdorim në mbrëmje dhe gjithmonë përdorni mbrojtje ndaj diellit gjatë ditës.
 • Aplikojeni në të gjithë fytyrën për aplikim të përgjithshëm ose përdorni si trajtim të lokalizuar në zonat e prekura.
Firma

CeraVe

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

40ml

Aqua/Water, Glycerin, Sodium Hydroxide, Glycolic Acid, Lactic Acid, Salicylic Acid, Niacinamide, Ceramide Np, Ceramide Ap, Ceramide Eop, Carbomer, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Methosulfate, Triethyl Citrate, Sodium Hyaluronate, Sodium Lauroyl Lactylate, Cholesterol, Chlorphenesin, Disodium Edta, Hydroxypropyl Guar, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Phytosphingosine, Benzoic Acid

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “CeraVe – Blemish Control Gel”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART