Centrum – Women Multivitamins and Minerals

2,340 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Centrum – Women Multivitamins and Minerals

Multivitamin-multimineral për mirëqenien e përgjithshme të femrave të rritura nën 50 vjeç.

Pse të zgjidhni Centrum Women?

 • Nga Multivitamina nr. 1 në botë*
 • Më shumë se 35 vjet ekspertizë në shkencën e të ushqyerit
 • Testuar sipas standardeve të larta të cilësisë
 • Përmirësuar me nivele më të larta të vitaminës D dhe një tabletë të lehtë për t’u gëlltitur
 • Multivitamina e plotë me 24 lëndë ushqyese thelbësore të përshtatura për gratë nën 50 vjeç
 • Pa gluten, laktozë dhe grurë

Reduktimi i lodhjes
Vitamina B6, B12 dhe hekuri kontribuojnë në reduktimin e lodhjes.

Mbështetje për imunitetin
Vitamina C për të mbështetur funksionin normal të sistemit imunitar.

Lëkura, Flokët dhe Thonjtë
Biotina dhe zinku ndihmojnë në ruajtjen e flokëve dhe lëkurës normale. Seleni ndihmon në mbështetjen e thonjve me pamje të shëndetshme.

Funksioni kognitiv
Hekuri kontribuon në funksionin normal kognitiv.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet 1 tabletë në ditë.

Firma

Centrum

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

30

NutrientëtMesatarja për 1 tab% DDR*
Vitamin A (RE) (25% as Beta-Carotene)
667 µg 83 %

Vitamin E (a-TE) 16 mg 133%
Vitamin C 120 mg 150%
Vitamin K 24.5 µg 33 %

Vitamin B1 (Thiamin) 1.32 mg 120 %
Vitamin B2 (Riboflavin) 2.1 mg 150 %
Vitamin B6 1.75 mg 125 %
Vitamin B12 3 µg 120 %
Vitamin D 5 µg 100 %
Biotin62.5 µg 125 %

Folic Acid 300 µg 150 %
Niacin (NE) 16 mg 100 %

Pantothenic Acid 7.5 mg 125 %

Calcium320 mg 40 %

Phosphorus 105 mg 15 %
Magnesium 100 µg27 %
Iron5 mg 36 %
Iodine 100 µg 67 %

Copper500 µg 50 %

Manganese2 mg 100 %
Chromium40 µg 100%
Molybdenum50 µg 100%
Selenium 30 µg55%
Zinc5 mg50%
DDR - Doza Ditore Referencë, µg - microgram
Lista e përbërësve
Calcium Salts of Orthophosphoric Acid (Dicalcium Phosphate); Calcium Carbonate; Magnesium Oxide; Bulking Agents: E460, E468; L-Ascorbic Ascorbic; Maltodextrin; Modified Starch; DL-Alpha-Tocopheryl Acetate; Nicotinamide; Ferrous Fumarate; Bulking Agents: E 464, E 1200; D-Pantothenate; Calcium; Zinc Oxide; Manganese Sulphate; Beta-Carotene; Emulsifiers: E 470b; Anti-Caking Agent: E 551, E 553b; Starch; Riboflavin; Gelatine; Pyridoxine Hydrochloride; Palm Oil; Beta-Carotene; Cupric; Sulphate Sucrose; Retinyl Acetate; Glucose Syrup; Pteroylmonoglutamic Acid; Chromium (III) Chloride; Sodium Molybate; Potassium Iodide; Sodium Selenate; D-Biotin; Antioxidant: E321; Phytomenadione; Cholecalciferol; Cyanocobalamin; Colours: E 171, E120, E 133
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Centrum – Women Multivitamins and Minerals”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART