Centrum – Women 50+ Multivitamins & Minerals

2,340 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Centrum – Women 50+ Multivitamins & Minerals

Centrum Women 50+ është një multivitaminë e plotë e përshtatur për nevojat shëndetësore në ndryshim të grave mbi 50 vjeç.

Me nivele të rregulluara të lëndëve ushqyese kryesore si vitamina B për të ndihmuar në çlirimin e energjisë nga ushqimi, vitaminë C, zink dhe selen për të mbështetur funksionin normal të sistemit imunitar, vitaminë B6 për të ndihmuar në rregullimin e aktivitetit hormonal dhe të pasura me kalcium, vitaminë D dhe K për të ndihmuar në ruajtjen e kockave normale.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet 1 tabletë në ditë.

Firma

Centrum

Mosha

50+

Forma

Tableta

Sasia

30

NutrientëtMesatarja për 1 tab% DDR*
Vitamin A (RE)
(50% as Beta-Carotene)
800 µg 100%
Vitamin E 16 mg 133%
Vitamin C 120 mg 150%
Vitamin K 30 µg40%
Vitamin B1 (Thiamin) 1.5 mg 136%
Vitamin B2 (Riboflavin) 1.8 mg129%
Vitamin B6 2.1 mg 150%
Vitamin B12 7.5 µg 300%
Vitamin D 10 µg 200%
Biotin75 µg 150%
Folic Acid 300 µg 150%
Vitamin E (ɑ - TE) 20 mg 125%
Pantothenic Acid 9 mg 150%
Iron 4.2 mg30%
Calcium 320 mg40%
Iodine 100 µg 67%
Copper 500 mg50%
Manganese 2 mg100%
Magnesium 112.5 mg30%
Phosphorus 105 mg15%
Chromium 40 µg100%
Molybdenum 50 µg100%
Selenium 30 µg55%
Zinc5 mg50%
DDR - Doza Ditore Referencë, µg - microgram
Lista e përbërësve
Calcium Salts of Orthophosphoric Acid (Dicalcium Phosphate); Calcium Carbonate; Magnesium Oxide; L-ascorbic Acid; Bulking Agents: E 460, E 468; Maltodextrin; Modified Starch; Nicotinamide; DL-Alpha-Tocopheryl Acetate; Ferrous Fumarate; Bulking Agents: E 464, E 1200; D-Pantothenate, Calcium; Zinc Oxide; Manganese Sulphate; Emulsifier: E 470b; Starch; Anti-Caking Agents: E 551, E 553b; Beta-Carotene; Pyridoxine Hydrochloride; Thiamin Mononitrate; Riboflavin; Gelatine; Palm Oil; Sucrose; Cupric Sulphate; Glucose Syrup; Retinyl Acetate; Pteroylmonoglutamic Acid; Chromium (III) Chloride; Sodium Molybdate; Potassium Iodide; D-Biotin; Sodium Selenate; Phytomenadione; Antioxidant: E 321; Cholecalciferol; Cyanocobalamin; Colours: E 171, E 120, E 132.
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Centrum – Women 50+ Multivitamins & Minerals”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART