- 10%

Caudalie – Purifying Mask

3,186 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Caudalie – Purifying Mask

Maska purifikuese është trajtimi ideal për lëkurën e mikse -të yndyrshme me tendencë akneike. Me dozën e duhur të përbërësve thithës, kjo maskë ndihmon në qartësimin e dukshëm të lëkurës, thithjen e sebumit të tepërt dhe pastrimin e papastërtive nga lëkura. Vepron në thellësi për të pastruar dhe ekuilibruar epidermën dhe poret.

Tekstura e pastës së argjilës nuk e than lëkurën. Lëkura mbetet e butë, e pastër dhe e matifikuar.

Udhëzime mbi përdorimin

Vendosni maskën dy herë në javë në fytyrë ose vetëm në zonën T. Lëreni maskën për 10 minuta dhe shpëlajeni me ujë.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Caudalie

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

75ml

Lloji i lëkurës

Akneike, Mikse, E yndyrshme

Aqua (Water), Kaolin Glycerin*, Olus Oil (Vegetable Oil)*, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate*, Cetearyl Alcohol*, Glyceryl Stearate*, Vitis Vinifera (rape) Seed Oil*, Neopentyl Glycol Diethylhexanoate, Ethylhexyl Palmitate*, Caprylic/Capric Triglyceride*, Bentonite, Cetyl Alcohol*, Ceteth-20 Phosphate, Magnesium Aluminium Silicate, CI 77891 (Titanium Dioxide), Benzyl Alcohol, Dicetyl Phosphate, Tocopheryl Acetate*, Citrus Aurantimbergamia (Bergamot) Fruit Oil*, Hydogenated Vegetable Oil*, Caprylyl Glycol, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil*, Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Extract*, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax*, Dehydroacetic Acid, Cupressussempervirensoil*, Salviasclarea (Clary) Oil*, Sodium Hydroxide, Commiphoramyrrhaoil*, Santalumalbum (Sandalwood) Oil*, Sodium Phytate*, Anthemis Nobilis Flower Oil*, Petroselinum Crispum (Parsley) Seed Oil*, Zinc PCA, Silica, Limonene, Linalool. (074/051).

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Caudalie – Purifying Mask”

LART