- 20%

Caudalie – Vinosun High Protection Lightweight Cream (SPF 50+)

(5 përshtypje mbi produktin)

3,360 Lekë

(Crème Solaire Visage Anti-Rides SPF 50)

Përshkrimi i Produktit

Caudalie – Vinosun High Protection Lightweight Cream (SPF 50+)

Ofron një mbrojtje shumë të lartë nga dielli, por shërben dhe si një përkujdesje mbrojtëse kundër rrudhave. Përshtatur për çdo lloj lëkure, madje edhe për ato të ndjeshme.

Ky krem ​​dielli është i pasuruar me ujë organik rrushi i cili hidraton dhe qetëson lëkurën e ndjeshme. Formulë shumë e biodegradueshme, jo ekotoksike për algat detare.

 • SPF 50 i ofron lëkurës suaj një mbrojtje optimale ndaj UVA / UVB
 • Mbron lëkurën nga plakja
 • Pa përmbajtje parfumi dhe antioksidant
 • Tekstura e qumështit është e lehtë nuk lë asnjë efekt ngjitës në lëkurë
 • Rezistent ndaj ujit
 • Testuar nën kontrollin dermatologjik
 • Jo komedogjen

Udhëzime mbi përdorimin

Vendoseni në sasi të mjaftueshme para çdo ekspozimi, riaplikojeni çdo 2 orë dhe pas çdo larjeje. Shmangni zonën e syve.

Firma

Caudalie

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

50ml

SPF

50+

Aqua/Water/Eau, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Water*, Dibutyl Adipate, Isoamyl P-Methoxycinnamate, C13-15 Alkane, Glycerin*, Propanediol*, Crambe Abyssinica Seed Oil*, Butyl Methoxydibenzoylmethane (Avobenzone), Glyceryl Stearate*, C20-22 Alkyl Phosphate, Ethylhexyl Triazone, C20-22 Alcohols*, Titanium Dioxide, Benzotriazolyl Dodecyl P-Cresol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter*, Caprylic/Capric Triglyceride*, Parfum (Fragrance), 1-2-Hexanediol, Phytosterols*, Polyacrylate Crosspolymer-6, Sodium Hydroxide, Palmitoyl Grape Seed Extract*, Vitis Vinifera (grape) Juice*; Citric Acid*, O-Cy-Men-5-Ol, Picea Abies Wood Extract*, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Polyhydroxystearic Acid*, Jojoba Esters*, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Citronellol, Geraniol, Linalool. (232/003) * Origine ve?ge?tale.

Pështypjet mbi produktin
 • 2.5
  vlerësime
 • 5 Yje
  13%
  4 Yje
  25%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  25%
  1 Yll
  38%
5 përshtypje për Caudalie – Vinosun High Protection Lightweight Cream (SPF 50+)
 • Senada J.

  Eshte nje spf shume i mire edhe te le nje ndjesi shume te mire .

 • silva l. (blerës i verifikuar)

  Ka nje arome jo te mire!

 • .

  Eshte nje krem i mire kundra dielli, ka nje konsistence shume me likuide se kremrat e tjere kundra diellit qe kam perdorur dhe perthithet shume mire. Ka nje arom pak te rend ne fillim e cila ne shume pak kohe nuk ndihet me. Cmimi eshte vertet pak i shtrenjte krahasur me faqen zyrtare

 • Xhuljana g.

  me i keqi qe kam provuar, nuk perthithet aspak, rri si gjalpe ne fytyre.
  Lekura ime eshte mikse por jo e yndyrshme.

 • .

  Nuk perthithet. Po te ferkosh fytyren te mbeten ne gishta thermija.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART