- 15%

Onovo – Calci-Care

Original price was: 1,575 Lekë.Current price is: 1,338.75 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Suplementi ideal për nënat gjatë shtatzanisë dhe gjidhënies

Suplementi më i sigurtë dhe me përthithje maksimale ofron kalcium me 0 papastërti.

Kalciumi – shtesa ushqimore e kalciumit është e domosdoshme sidomos gjatë periudhës së shtatzanisë. Redukton komplikacionet gjatë shtatzanisë dhe siguron në këtë mënyrë një shtatzani normale.

Magnesiumi – ky mineral luan një rol thelbësor në metabolizmin e kalciumit. Aktivizon vitaminën D për një përthithje më të mirë të kalciumit.

Zinku – faza e rritjes e bebit përfshin shumë procese metabolike ku përfshihet dhe ndarja qelizore. Zinku është një ko-faktor shumë i rëndësishëm në ndarjen qelizore, në sintezën e shumë enzimave dhe në sintezën e ADN dhe ARN. Suplementimi i sasive të përshtatshme të zinkut tek fëmijët gjatë rritjes siguron aktivitet normal enzimatik, ndarje normale të qelizave dhe të materialit gjenetik (ADN & ARN). Gjatë shtatzanisë deficienca e Zinkut është lidhur me shumë komplikacione, vonesë në rritje dhe çrregullime kongjenitale të fetusit.

Vitamina D3 – Ndihmon në përthithjen e kalciumit nga trupi. Aktivizohet në prezencë të magnesiumit dhe ndihmon në metabolizmin normal të kalciumit. Ndihmon në zhvillimin dhe përmirësimin e sistemit imunitar.

Udhëzime mbi përdorimin

Një tabletë 2-3 herë në ditë sipas udhëzimeve të mjekut tuaj.

Firma

Onovo Pharma

Forma

Tableta

Sasia

30

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Onovo – Calci-Care”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART