Cadtre – calcio carbonato + colecalciferolo

581 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Cadtre calcio carbonato + colecalciferolo

Rekomandohet për korrigjimin e mungesës së kombinuar të vitaminave D dhe kalciumit tek të moshuarit; Marrja e vitaminave D dhe kalciumit si terapi shtesë për trajtimin e osteoporozës tek pacientët me mungesë të kombinuar të vitaminave D dhe kalciumit, ose në pacientët me rrezik të lartë të mungesës së asaj.

 Masat paraprake për përdorim

Në rast të trajtimit të zgjatur, rekomandohet të monitorohet niveli i kalciumit në gjak dhe në urinë dhe të monitorohet funksioni i veshkave duke matur kreatininën në gjak. Monitorimi është vecanërisht i rëndësishëm në pacientët e moshuar tashmë të trajtuar me glikozide kardiake ose diuretikë. Nëse rast të hiperkalcemise ose dështimit të veshkave, zvogëloni dozën ose ndërprisni trajtimin. Rekomandohet zvogëlimi ose ndalimi i përkohshëm i trajtimit nëse niveli i kalciumit tejkalon 300 mg në 24 orë.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 1 bustinë në ditë. Përzieni dhe më pas pijeni menjëherë tretësirën e përftuar, në rrugë orale, mundësisht pas ushqimit.

Firma

New Research

Mosha

Të gjithë

Forma

Bustina

Sasia

30

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Cadtre – calcio carbonato + colecalciferolo”

LART