- 15%

Buonavit – D3F

Original price was: 1,425 Lekë.Current price is: 1,211.25 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

BuonaVit D3F është një formulim i Vitaminës D3 dhe Fluorit në pika, i përshtatshëm për administrim tek fëmijët, i cili kontribuon në zhvillimin e kockave gjatë rritjes dhe mirëmbajtjes së strukturës së kockave dhe dhëmbëve. Në veçanti, fluori kontribuon në mineralizimin e dhëmbëve. Një pikë permban 100 IU të vitaminës D3.

Vitamina D stimulon përthithjen e kalciumit dhe fosforit në zorrë dhe ndihmon në mirëmbajtjen e niveleve normale të kalciumit në gjak. Përveç kësaj, Vitamina D kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar. Për të parandaluar rakitizmin dhe mungesën e vitaminës D tek foshnjat, fëmijët dhe adoleshentët, rekomandohet marrja e 400 IU të vitaminës D që nga muajt e parë të jetës. Në veçanti, të gjitha foshnjat, si formula e foshnjës me gji, ashtu edhe të ushqyerit, duhet të marrin shtesë të vitaminës D.

Fluori është një mikronutrient që promovon mineralizimin e dhëmbëve dhe parandalon kariesin e dhëmbëve.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet marrja e 4 pikave një herë në ditë, ekuivalente me 10 mcg (400 IU) të Vitaminës D3, dhe 0.25 mg Fluor, përveç nëse rekomandohet ndryshe nga mjeku. Përdorni pikatoren e përfshirë në paketë. Tundeni mirë përpara përdorimit.

Firma

Buona

Mosha

Fëmijë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

12ml

Përbërësit

Cholecalciferol (vitamin D3), sodium monofluorophosphate.

BUONAVIT D3F nuk përmban gluten apo laktozë.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Buonavit – D3F”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART