- 15%

Buona – SaliReid

Original price was: 1,700 Lekë.Current price is: 1,445 Lekë.

Indikohet përdorimi i këtij produkti për rivendosje të balancës hidrosaline në rastet e humbjeve të elementëve për shkak të diarresë apo të vjellave.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Kategoritë: , Etiketat: , Firma:

Përshkrimi i Produktit

Buona SaliReid

Buona SaliReid është një ushqim që përdoret për qëllime të veçanta mjekësore. Indikohet për dehidratimin oral të personave të prekur nga një çrregullim i ekuilibrit hidrosalin për shkak të diarresë, të vjellave ose situatave të tjera që mund të shkaktojnë humbje të këtyre elementeve.

 • Përmban glukozë, kripëra minerale dhe zink të balancuar.
 • Pa përmbajtje gluteni, laktoze.
 • Pa aromatizues.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Tundeni përpara përdorimit.
 • Përpara përdorimit të këtij produkti duhet të këshilloheni me një pediatër.
 • Rekomandohet marrja deri në 100 ml tretësirë për kg peshë trupore gjatë gjithë ditës, në sasi të vogla dhe në mënyrë frekuente.
Firma

Buona

Mosha

Fëmijë

Forma

Flakon

Sasia

250ml

Water; Glucose; Sodium citrate; Gum Arabic (E414); Acidifier: Citric acid; Sodium chloride; Potassium chloride; Potassium citrate; Potassium sorbate; Bio-Zn A.A.S.®-m (micro-encapsulated zing gluconate: zinc gluconate, glycine, maltodextrin, phospholipids, silicon dioxide); Sweetener: sucralose.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Buona – SaliReid”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART