- 15%

Buona – Respiro Shurup

(1 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 1,500 Lekë.Current price is: 1,275 Lekë.

Shurup për  kollë (të thatë dhe me sekrecione).

Përshkrimi i Produktit

Buona Respiro Shurup

Buona Respiro është një shurup me shije të këndshme i dobishëm për mirëqenien e rrugëve të frymëmarrjes tek fëmijët nga mosha 1 vjeç. Formulimi i tij i bazuar në ekstrakte bimore dhe mjaltë e bën atë të përshtatshëm për trajtimin e kollës së thatë dhe produktive, si simptomë e proceseve inflamatore që vijnë nga ftohjet, sindromat e gripit dhe faringjit. Falë veprimit mbrojtës të mjaltit në mukozën orofaringeale dhe pranisë së rrëshirave, polisaharideve, mucilazheve dhe flavonoideve, të përfshira në ekstraktet bimore, shurupi Buona Respiro vepron në rastet e:

 • Kollës së thatë sepse nxit formimin e një filmi në mukozën orofaringeale, duke rritur hidratimin, lubrifikimin, mbrojtjen nga irrituesit e jashtëm dhe pakësimin e fërkimit në faring, që shkakton kollë;
 • Kollës me sekrecione  sepse nxit heqjen e mukusit, me një efekt zbutës .

Përbërësit aktiv :

-Grindelia Robusta ka veti antibakteriale, spazmolitike dhe parandaluese të kollës. Prezenca e saponinave i jep këtij produkti veti ekspektorante dhe balsamike.
-Ivy ka efekt anti-inflamator, smazmolitik dhe anti-infektiv.
-Ribes Nigrum – ka efekt antiflogjistik, antialergjik dhe qetësues.

*Pa gluten
*Pa laktoze

Udhëzime mbi përdorimin

Lani kapakun matës pas çdo përdorimi dhe sigurohuni që ta keni mbyllur shishen siç duhet. Pasi të hapet, përdorni produktin brenda tre muajve. Tunde shishen mirë përpara përdorimit.Mund të merret siç është apo e holluar në një sasi të vogël uji/qumështi/çaji të ngrohtë.

Doza e rekomanduar :

 • Nga 1 deri në 3 vjec : 5 ml deri në 2 herë në ditë;
 • Mbi 3 vjec: 5 ml deri në 4 herë në ditë.
Firma

Buona

Mosha

Fëmijë

Forma

Shishe me tapë matëse

Sasia

140ml

Buona Respiro është një përgatesë me përbërës ntyral me prejardhje nga ekstraktet e bimëve të mëposhtme:

 • dried extract of Ribes Nigrum leaves titrated to 1% in rutin;
 • dried extract of Grindelia robusta (Grindelia) flowers titrated to 0.25% in Hyperosid;
 • dried extract of Ivy aerial parts.
 • Buona Respiro përmban lëng molle të koncentruar dhe mjaltë.

  BUONA RESPIRO NUK PËRMBAN GLUTEN DHE LAKTOZË.

  Pështypjet mbi produktin
  • 5
   vlerësime
  • 5 Yje
   100%
   4 Yje
   0%
   3 Yje
   0%
   2 Yje
   0%
   1 Yll
   0%
  1 përshtypje për Buona – Respiro Shurup
  • Denisa S.

   Efekt i menjehershem ne qetsimin e kolles te femijet!

  Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

  Jepni mendimin tuaj

  Produkte që mund t'ju interesojnë

  LART