- 15%

Buona – Ferrodue

(1 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 1,580 Lekë.Current price is: 1,343 Lekë.

Suplement dietik me hekur, me shije luleshtrydhe. Ndihmon në rastet e anemisë dhe defiçitit të hekurit. Ndihmon në zhvillimin normal konjitiv të fëmijëve.

Përshkrimi i Produktit

Ky suplement hekuri është i dobishëm në rastet e nevojës së shtuar ose marrjes së ulët të tij me anë të dietës. Hekuri kontribuon në zhvillimin e funksioneve konjitive normale të fëmijës. Ai gjithashtu ndihmon në formimin normal të qelizave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës dhe ndihmon në reduktimin e ndjesisë së lodhjes dhe dobësisë. Hekuri luan një rol të rëndësishëm në mirëmbajtjen e funksioneve të sistemit imunitar por përbën dhe një nga defiçiencat më të zakonshme tek fëmijët.

Hekuri që gjendet tek Ferrodue është hekur Bis-glycinate Chelate, i përftuar me një proçes teknologjik të avancuar që garanton një tolerancë të shkëlqyer nga trakti gastrointestinal dhe një shkallë të lartë përthithjeje.

Udhëzime mbi përdorimin

Përdorni pikatoren e shkallëzuar brënda paketimit sipas dozës së përshkruar më poshtë në varësi të moshës së fëmijës ose rekomandimit të mjekut. Mund të përdoret siç është ose i holluar me pak ujë si dhe mund të përdoret në mes të vaktit.

 • Bebe (0-12 muajsh): 1 pike/kg
 • Fëmijët mbi 3 vjec: 10 pika ne dite
Firma

Buona

Mosha

Fëmijë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

15ml

Iron Bis-glycinate Chelate, Fructose, acidifier: citric acid.

Përmban nënprodukte të qumështit.
FERRODUE nuk përmban gluten.

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Buona – Ferrodue
 • Eni L. (blerës i verifikuar)

  Produkt efikas dhe i pranueshëm nga fëmija

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART