- 10%

Buona – Difesa (shurup)

1,418.40 Lekë

Shirup për rritje imuniteti

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Shirupi Buona Difesa përmban substanca aktive natyrale të afta të përforcojnë mekanizmat mbrojtës të fëmijë.

Buona Difesa përmban një kombinim:

 • Pure propolis, me një koncentrat të madh flavonoidesh, i seleksionuar, kontrolluar dhe i testuar mikrobiologjikisht. Veçoritë e propolisit janë të mirënjohura për shekuj me rradhe. Ai njihet si: anti-infektiv, imunostimulant, antiflogjistik dhe si anestezik lokal.
 • Echinacea angustifolia. Vetitë e Echinacea janë demostruar në një numër të madh studimesh klinike. Shquhen efektet: imunostimulant, anti-infektiv, antiflogjistik dhe antiviral.
 • Dog rose, i karakterizuar nga një sasi e lartë vitamine C, që njihet për vetitë antioksiduese.
 • Zink, mjaft i njohur për vetitë antivirale, i nevojshëm për mbështetjen e mekanizmave mbrojtës të vetë trupit.

Principet aktive të këtij shirupi ndihmojnë mekanizmat mbrojtës të vetë trupit të luftojnë çrregullimet e traktit respirator, veçanërisht ato të rrugëve të sipërme, që janë mjaft të zakonshme në dimër dhe pranverë.

Udhëzime mbi përdorimin

Tundni shishen përpara përdorimit. Përdorni tapën e shkallëzuar për të hedhur shirupin në dozat e rekomanduara:

 • 2-6 vjeç: 5 ml
 • 7-10 vjeç:  7.5 ml
 • Mbi 10 vjeç: 10 ml

Përdorimi i Buona Difesa është i rekomanduar në cikle 20 ditore, që duhen përsëritur 2-3 herë gjatë stinës së dimrit me pushime 10 ditore ndërmjet tyre. Preferohet të merret në mëngjes.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Buona

Mosha

Fëmijë

Forma

Shishe me tapë matëse

Sasia

150ml

Propolis dried extract titrated to 12% in total polyphenols, Echinacea dried extract titrated 4% in echinacoside, Dog rose berry dried extract, wildflower honey. Propolis dried extract titrated to 12% in total polyphenols, Echinacea dried extract titrated 4% in echinacoside, Dog rose berry dried extract, wildflower honey.

BUONA DIFESA NUK PËRMBAN GLUTEN APO LAKTOZË

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Buona – Difesa (shurup)”

LART