Buona – Dacriovis pika për sy të irrituar

1,300 Lekë

Përshkrimi i Produktit

DacrioVis është një zgjidhje sterile oftalmike, që përmban ekstrakte lëngu të Matricaria Chamomilla dhe Euphrasia Officinalis, e përdorur për një kohë të gjatë për trajtimin e syve të ndjeshëm dhe të irrituar.

Është i dobishëm në rast të:

 • Ndryshimet jo-traumatike / patologjike të filmit lotsjellës;
 • Thatësi e syrit;
 • Ndjesia e trupit të huaj për shkak të ekspozimit ndaj erës dhe pluhurit;
 • Dhoma me tym ose me ajër të kondicionuar;
 • Lodhja e shkaktuar nga qendrimi i zgjatur ne  kompjuter ose ne drejtim automjeti;
 • Përdorimi i zgjatur i lenteve të kontaktit;
 • Konjuktivit;
 • Sytë e kuq;
 • Djegia e syve;
 • Alergji në sy;
 • Kruajtje të syrit;
 • Sytë e thatë;

Karakteristikat e saj qetësuese, lubrifikuese, hidratuese dhe freskuese e bëjnë formulimin veçanërisht të përshtatshëm për t’u përdorur tek fëmijët dhe në personat qe mbajne lente kontakti.

 • DacrioVis, pikat e syve, është një produkt steril.
 • Nuk permban: Klorheksidina, Thimerosal, Klorur benzalkoni, Fenoksietanol.

Udhëzime mbi përdorimin

Vendosni disa pika DacrioVis në secilin sy disa herë në ditë.
DacrioVis mund të përdoret për disa ditë rresht.

DacrioVis gjithashtu mund të përdoret nga personat që mbajnë lente kontakti.

Firma

Buona

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon

Sasia

10ml

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Buona – Dacriovis pika për sy të irrituar”

LART

×