- 15%

Buona – Combiflor

Original price was: 1,291 Lekë.Current price is: 1,097.35 Lekë.

Kombinim fermentesh laktik, kripërash hidratuese dhe zink kundër diarresë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Ky produkt ideal për luftimin e diarresë bazuar në kripërat hidratuese dhe fermenteve laktikë tani dhe me një shije të këndshme.

COMBIFLOR është një suplement i plotë për rivendosjen e balancës së elektroliteve në rast diarreje: është i përbërë nga substanca që kompensojnë dehidratimin duke rikthyer balancën fiziologjike të lëngjeve dhe kripërave dhe duke rregulluar çrregullimet e florës intestinale e lidhur kjo me çrregullime patologjike si gastroenteritis.

COMBIFLOR vjen në dy bustina të ndara (A dhe B) dhe duhet të kombinohen me 100 ml ujë (gjysmë gote) dhe duhet të pihet me gllënjka të vogla.
Ajo përmban:

 • Një përzierje kripërash hidratuese, për rivendosjen efektive të balancës së elektroliteve tek individët që vuajnë nga diarrea. Përbërësit përmbushin të gjithë rekomandimet e gastroenterologjisë pediatrike (ESPGHAN).
 • 8 miliard probiotikë specifikë të zgjedhur nga shtamet më të zakonshëm tek diarrenë e fëmijëve (Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium longum, Saccharomyces boulardii), ndihmojnë për mirëmbajtjen e balancës së florës intestinale.
 • Zink, që ka treguar aftësi të mira në reduktimin e kohëzgjatjes dhe intensitetit të diarresë tek fëmijët.

*Shije portokalli mjaft e pëlqyeshme nga fëmijët.

Udhëzime mbi përdorimin

Tresni përmbajtjen e dy bustinave (A+B) në një gjysmë gote ujë (100ml).
Zakonisht 3 bustina në ditë janë të mjaftueshme, vetëm nëse doktori ju këshillon ndryshe.

Rekomandohet të fill0het përdorimi i Combiflor që në fillimin e simptomave për të parandaluar dehidratimin që mund të sjellë pasoja serioze, veçanërisht tek foshnjet nën një vjeç. Nëse fëmija ka të vjella apo tek foshnjet në moshë të vogël jepeni me gllënjka të vogla (5ml ~ të përafërta me një lugë çaji, çdo 2 minuta) dhe rrisni sasinë e solucionit në proporcion me të vjellat.

Firma

Buona

Mosha

Fëmijë

Forma

Bustina

Sasia

16 (8+8)

 • Bustina e kripërave: dextrose; sodium citrate; potassium citrate; sodium bicarbonate; sodium chloride.
 • Bustina e fermenteve : Saccharomyces boulardii, Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium longum.
 • COMBIFLOR NUK PËRMBAN GLUTEN APO LAKTOZË.

  Pështypjet mbi produktin
  • 0
   vlerësime
  • 5 Yje
   0%
   4 Yje
   0%
   3 Yje
   0%
   2 Yje
   0%
   1 Yll
   0%
  Përshtypjet

  There are no reviews yet.

  Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

  Bëhu i pari që jep një përshtypje “Buona – Combiflor”

  Produkte që mund t'ju interesojnë

  LART