- 10%

Buona – Buonavit D3K

1,530 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Buona – Buonavit D3K

Buonavit D3K është një produkt ushqyes me vitaminë D dhe K. Shtesa ushqimore e vitaminës D është e rekomanduar mbi të gjitha gjatë muajve të parë të jetës.
Vitamina D stimulon përthithjen nga trakti gastro intestinal te kalciumit dhe të fosforit dhe ndihmon në mbajtjen në normë te Ca ne gjak. Gjithashtu vit D kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar.
Vitamina K është e nevojshme për sintezën e faktorëve të koagulimit të gjakut.

Udhëzime mbi përdorimin

Këshillohet përdorimi i 4 pikave , 1 herë në ditë , kjo është e barazvlefshme me marrjen ditore të 400UI

10mcg vitaminë D3 në ditë dhe 50mcg vitamin K.

Firma

Buona

Mosha

Fëmijë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

12ml

Medium-chain triglycerides, cholecalciferol (vitamin D3), phylloquinone (vitamin K1).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Buona – Buonavit D3K”

LART