- 15%

Buona – Buonavit Baby

Original price was: 1,350 Lekë.Current price is: 1,147.50 Lekë.

Multivitaminë që plotëson nevojat me nutrientë të fëmijëve gjatë rritjes.

Përshkrimi i Produktit

Buonavit Baby është një suplement vitaminik i formuluar specifikisht për bebet dhe fëmijët: mund të përdoret që nga lindja e fëmijës.

Ky suplement kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar (vitamina A, B6, B12, D dhe acidi folik). Ndihmon në metabolizmin normal të energjisë dhe funksionin e sistemit nervor (vitaminat B1, B2, B6, B12 dhe PP).

Vitamina D është e domosdoshme për rritjen dhe zhvillimin normal të kockave të fëmijëve.

Udhëzime mbi përdorimin

Doza e rekomanduar është:

 • 0.5 ml në ditë për bebet (0-1 vjeç)
 • 1 ml në ditë për fëmijët mbi 1 vjeç

Doza mund të ndryshojë sipas rekomandimit të mjekut.
Përdorni pikatoren e shkallëzuar të përfshirë në paketim.

Lexo më shumë mbi vitaminat

Vitaminat janë një grup përbërjesh organike që duhet të merren çdo ditë me dieten ushqimore. Ato janë të domosdoshme për rritjen dhe performancën optimale të aktiviteteve jetësore. Këto mikronutrientë veprojnë si rregullatorë të metabolizmit tonë. Ato veprojnë si koenzima (ndihmëse të enzimave) dhe mbartin një funksion specifik.

Bazuar në tretshmërinë e tyre ato ndahen në:

Të tretshme në ujë: vitaminat B1, B2, B5, B6, B12; vitamina PP, acidi folik, vitamina H; vitamina C.
Të tretshme në yndyrna: vitaminat A, D, E dhe K

Vitaminat kanë një rol shumë të rëndësishëm në rritjen dhe zhvillimin e fëmijëve dhe veçanërisht në fazat e para të rritjes. Në fakt ato veprojnë si nxitës të proçeseve metabolike dhe energjitike të domosdoshme për zhvillimin e kockave dhe për mekanizmat mbrojtës ndaj stresit oksidativ.

Në fëmijët prematurë në veçanti, vitamina D, E, K, B6, acidi folik dhe vitamina A janë gjithmonë suplemente të rekomanduar pasi parandalojnë komplikimet pulmonare.

 

Firma

Buona

Mosha

Fëmijë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

20ml

 • Folic acid;
 • Liposoluble vitamins: vitamin E (D, L-alpha tocopheryl acetate, vitamin D (cholecalciferol), vitamin A (retinyl acetate);
 • Pantothenic acid;
 • Group-B Vitamins: vitamin B1 (thiamine hydrochloride), vitamin B2 (riboflavin-5-phosphate), vitamin B6 (pyridoxine hydrochloride), vitamin B12 (cobalamin);
 • Vitamin PP (nicotinamide).
 • Pështypjet mbi produktin
  • 0
   vlerësime
  • 5 Yje
   0%
   4 Yje
   0%
   3 Yje
   0%
   2 Yje
   0%
   1 Yll
   0%
  Përshtypjet

  There are no reviews yet.

  Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

  Bëhu i pari që jep një përshtypje “Buona – Buonavit Baby”

  Produkte që mund t'ju interesojnë

  LART