- 10%

Buona – Amantar

2,538.90 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Buona – Amantar

Buona Amantar është një shtesë ushqimore për nënat në muajt pas lindjes dhe gjatë periudhës së ushqyerjes me gji, bazuar në vitamina, minerale, Silymarin, Galega, Betacarotene, EPA dhe DHA. Paketimi përmban 20 tableta dhe 20 kapsula të buta. Pa gluten dhe laktozë.

Amantar është një suplement ushqimor i bazuar në vitamina, minerale, Galega (Galega officinalis L., herba cum floribus), gjëmbaku i qumështit (Silybum marianum (L.) Gaertn., Fructus), Betacarotene dhe acide yndyrore (EPA dhe DHA), të dobishme për gratë në muajt pas lindjes dhe gjatë ushqyerjes me gji.

 • Galega officinalis ka veti galaktagogjike pasi nxit prodhimin e qumështit të gjirit pas lindjes.
 • Silymarina, e cila ndodhet në gjembaçin e qumështit (Silybum marianum), ka funksionin e një antioksidanti dhe pastruesi për organizmin.

Amantar përmban vitamina dhe minerale, thelbësore për të mbështetur metabolizmin e energjisë dhe funksionimin normal të sistemit nervor në muajt pas lindjes. Këto lëndë ushqyese kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar, reduktimin e lodhjes dhe mirëmbajtjen e flokëve, lëkurës dhe thonjve në kushte normale.

DHA dhe EPA, të cilat ndodhen në vajin e peshkut, kontribuojnë në funksionin normal të trurit, zemrës dhe vizual të të porsalindurit.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet të merret 1 tabletë  dhe 1 kapsulë në ditë me ujë.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Buona

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta + Kapsula

Sasia

20 Kapsula, 20 Tableta

Multilayer tablet: Bulking
agent: microcrystalline cellulose; Calcium salts of orthophosphoric acid; Milk thistle es ( Silybum marianum (L.) Gaertn., Fructus ), tit. 53% in silymarin calculated as silybin; Vitamin C coated ( L-ascorbic acid ); Magnesium oxide; Anti-caking agents: polyvinylpolypyrrolidone, magnesium salts of fatty acids, cross-linked sodium carboxymethylcellulose, silicon dioxide; Vitamin E ( DL-alpha-tocopheryl acetate ); Ferric diphosphate; Galega es ( Galega officinalis L., herba cum floribus ); Betacarotene; Niacin ( Nicotinamide ); Zinc oxide; Vitamin B6 ( Pyridoxine hydrochloride ); Pantothenic acid (D-pantothenate, calcium ); Vitamin B2 ( Riboflavin ); Vitamin B1 ( Thiamine Mononitrate ); Vitamin D ( Cholecalciferol ); Manganese carbonate; Vitamin B12 ( Cyanocobalamin ); Copper citrate; Chromium chloride; Dyes: indigo carmine, carminic acid; Folate ( Pteroyl-monoglutamic acid ); Potassium iodide; Sodium selenite; Biotin ( D-biotin ).

Soft capsule: Fish
oil concentrated in DHA and EPA; Coating agent: bovine gelatin; Humectant: glycerol; Vitamin E ( DL-alpha tocopheryl acetate ); Waterfall.

gluten and lactose free

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Buona – Amantar”

LART