- 5%

Blevit – Sleep

855 Lekë

In stock

Kategoritë: , Firma:

Përshkrimi i Produktit

Blevit – Sleep

Blevit Sleep është një infuzion i menjëhershëm për t’u çlodhur dhe për të siguruar mirëqenie të tretjes për foshnjat. I bërë me ekstrakte të tretshme bimore natyralë (bliri, balsam limoni dhe kamomil) të përzgjedhur dhe kontrolluar në mënyrë rigoroze. Bliri, balsami i limonit dhe kamomili janë të dobishëm për t’ju ndihmuar të bini në gjumë të qetë, e të këndshëm.

3 përbërësit bazë të infuzionit përmirësojnë vetitë e tij natyrore, duke ofruar qetësi, rehati tretëse. Me një aromë të butë limoni. Pa konservues, aromë artificiale ose sakarozë, ky infuzion është i përshtatshëm për fëmijët, adoleshentët dhe të rriturit. Për shkak të shijes së këndshme, lehtëson marrjen e lëngjeve duke favorizuar rihidratimin. Sleep Blevit është bërë nga bimë që janë shumë të dobishme kur bëhet fjalë për të fjetur, duke favorizuar një kohëzgjatje dhe cilësi më të gjatë të gjumit. Vetitë e blirit, balsamit të limonit dhe kamomilit janë shumë të dobishme që foshnjat të flenë më gjatë dhe më mirë.

Lulet e blirit kanë një veprim qetësues dhe janë një nga ilaçet më të njohura për qetësimin nervor.

Balsami i limonit përdoret, për shkak të veprimit të tij të butë qetësues, në rastet e çrregullimeve të gjumit dhe ankthit dhe ka një aromë të këndshme limoni.

Kamomili gjithashtu ka një veprim të lehtë qetësues, duke qenë shumë i dobishëm në rastet e pagjumësisë së moderuar dhe në gjendjet e ngacmimit të lehtë nervor të shoqëruar me mosfunksionim gastrik. Përgatitja e menjëhershme, e nxehtë dhe e ftohtë.

Për shkak të sigurisë dhe tolerancës së shkëlqyeshme, Blevit Sleep mund të përdoret si nga foshnjat që në muajt e parë të jetës, ashtu edhe nga nxënësit e shkollës, adoleshentët dhe të rriturit, duke përfshirë gratë shtatzëna, i dobishëm për të ndihmuar në lehtësimin e disa shqetësimeve të lehta tipike. të shtatzënisë, siç është vështirësia për të fjetur.

Udhëzime mbi përdorimin

Vendosni Blevit Sleep në ujë të ftohtë ose të nxehtë, gjithashtu i përshtatshem për t’u tretur në pije të tjera që zakonisht konsumohen nga fëmija (lëngje frutash, qumësht lope, qumësht për foshnjat, etj.). Ky infuzion tretës mund të pihet çdo ditë, nga 1 deri në 3 herë në ditë.

Në rastin e foshnjave, mund të shtohet në shishet e qumështit të bebeve. Për shkak të shijes së këndshme, nuk kërkohet shtimi i sheqerit apo ndonjë ëmbëlsues tjetër.

Sasia e produktit:

Deri në 2 muaj: 1 lugë kafeje e mbushur (rreth 2,5 g) në 50 ml ujë
2 deri në 6 muaj: 1 lugë ëmbëlsirë e mbushur (rreth 5 g) në 50 deri në 100 ml ujë
Deri në 1 vit: 2 lugë ëmbëlsirë të mbushura (rreth 10 g) në 100 ml ujë
Nga 1 deri në 8 vjeç: 1 ose 2 lugë gjelle të grumbulluara (rreth 20 g) në një filxhan ose gotë ujë (200 ml)
Mbi 8 vjeç: 2 ose 3 lugë gjelle të grumbulluara (rreth 40 g) në një filxhan ose gotë ujë (200 ml)

Blevit Sleep  mund të fillojë të konsumohet që nga mesi i pasdites, nëse konsiderohet e përshtatshme, pasi nuk ka një efekt të menjëhershëm, por është i butë dhe progresiv, si ai i shumicës së produkteve të bazuara në ekstrakte bimore.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Blemil

Mosha

Të gjithë

Forma

Kuti

Sasia

150gr

Dextrose. Soluble extracts of lime blossom (3.5%), lemon balm (2.5%) and chamomile (2.0%)

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Blevit – Sleep”

LART