- 5%

Blevit Plus – Optimum 8 Drithërat (6m+)

Original price was: 920 Lekë.Current price is: 874 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Blevit Plus – Optimum 8 Drithërat (6m+)

Blevit Plus Optimum 8 Drithërat është një muhalebi drithërash me grurë integral, tërshërë, tritikale, oriz, grurë, misër, thekër dhe elb.

E pasur me vitamina, kalcium dhe hekur, muhalebia është e përshtatshme për foshnja të moshës mbi 6 muajshe.

 • 0% sheqerna të prodhuara, 0% sheqerna të shtuar: pa sheqerna të shtuara ose të prodhuara duke parandaluar që fëmija të mësohet me shijet tepër të ëmbla dhe konsumimin e tyre të zakonshëm.
 • 50% e drithërave janë drithëra të plota: sigurojnë fibrat dhe mineralet që gjenden në shtresën e jashtme të kokrrës së drithërave. Ato ruajnë një vlerë të lartë ushqyese dhe përfitime të lidhura me drithërat. Me fruktooligosakaride, bifidobaktere dhe laktobacile.
 • Përmbajtja e lartë e kalciumit dhe hekurit dhe burimi i 9 vitaminave: kontribuon në zhvillimin dhe rritjen e foshnjës falë përmbajtjes së tij të kalciumit, i nevojshëm për rritjen dhe zhvillimin normal të kockave, dhe hekur, i cili kontribuon në zhvillimin normal kognitiv të fëmijëve.
 • Përmbajtje e lartë e fibrave.
 • Drithëra PA: Pa konservues, pa kripëra të shtuara, pa shije artificiale dhe pa transgjenikë.

Blevit Plus Optimum 8 Drithërat është ushqim i ekuilibruar dhe i plotë që përbën një pjesë të rëndësishme të dietës së foshnjës që në muajt e parë të jetës. Për shkak të përmbajtjes së lartë të karbohidrateve, është një burim ideal energjie.

Udhëzime mbi përdorimin

Përgatitet menjëherë. Nuk ka nevojë për gatim, mjafton të përzihet në lëngun e zgjedhur, duke siguruar një muhalebi me një strukturë të butë, homogjene dhe një shije të këndshme.

 • Shishe biberoni: Shtoni 1 ose 2 lugë të të produktit në një ose më shumë nga vaktet ditore.
 • Muhalebi për fëmijë: Shtoni 7 lugë gjelle (përafërsisht 30 g) në 200 ml qumësht të ngrohtë për foshnjat. Përziejini me kujdes në një pjatë derisa të përftoni një masë homogjene me një aromë të shijshme natyrale.
  I përziejmë me kujdes derisa të përftojmë një masë homogjene. Produkti ka një shije natyrale të ëmbël dhe të këndshme. Nuk është e nevojshme të shtoni sheqer.
Firma

Blemil

Mosha

Fëmijë

Mosha e fëmijës

6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 12+

Forma

Kuti

Sasia

400g

Cereal flours ( wheat , whole wheat , oats , triticale , rice, whole spelled , corn, rye , barley ) 91.9%, fructooligosaccharides 3%, maltodextrin, salts, minerals (calcium phosphate, iron sulfate), vitamins (vitamin C, nicotinamide, vitamin E, calcium pantothenate, vitamin B2 , vitamin A, vitamin B6 , vitamin B1 , vitamin K, folic acid, biotin, vitamin D, vitamin B12 ) , vanillin flavour, Bifidobacteria and lactobacilli ( B .infants andL. rhamnosus ) 1 x 10 8 CFU.

Given the nature of the ingredients with which the product is made, the organoleptic characteristics may vary from one container to another. Contains gluten . May contain traces of milk .

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Blevit Plus – Optimum 8 Drithërat (6m+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART