- 5%

Blevit Plus – Multicereals with Quinoa Bio (4m+)

Original price was: 1,035 Lekë.Current price is: 983.25 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Blevit Plus – Multicereals with Quinoa Bio (4m+)

Blevit Plus Bio Multicereals with Quinoa është një muhalebi me drithëra integrale (pa gluten) nga bujqësia organike. Ideale për të filluar ushqimin plotësues me gjithë pasurinë dhe potencialin ushqyes të quinoas në çdo lugë. Me Blevit Plus Bio Multicereals me Quinoa, ju ofrojmë një muhalebi të re organike, me përbërës të cilësisë më të lartë dhe duke ruajtur teksturat dhe shijet natyrale tipike të drithërave, të cilat do t’i pëlqejnë të vegjëlve tuaj:

 • Drithëra 100% organike: Muhalebi me drithëra e frymëzuar nga natyra dhe duke u kujdesur për përzgjedhjen e drithërave të tij.
 • Përmbajtje e lartë e fibrave: Për shkak të përmbajtjes së lartë të drithërave.
 • Burimi i vitaminës B1: kontribuon në metabolizmin normal të energjisë.
 • Drithëra PA: Pa konservues, pa kripëra të shtuara, pa shije artificiale dhe pa transgjenikë.
 • Me 0% sheqerna të shtuar: Parandalon që fëmija të mësohet me shijet tepër të ëmbla.

Muhalebia e drithërave është një ushqim i ekuilibruar dhe i plotë që përbën një pjesë të rëndësishme të dietës së foshnjës që në muajt e parë të jetës. Për shkak të përmbajtjes së lartë të karbohidrateve, është një burim ideal energjie. Përmban vetëm sheqerna natyrale.

Udhëzime mbi përdorimin

Përgatitet menjëherë. Nuk ka nevojë për gatim, mjafton të përzihet në lëngun e zgjedhur, duke siguruar një muhalebi me një strukturë të butë, homogjene dhe një shije të këndshme.

 • Shishe biberoni: Shtoni 1 ose 2 lugë të produktit
 • Muhalebi për fëmijë: Vendosni 200 ml qumësht të ngrohtë për foshnjat në një pjatë dhe shtoni 6 lugë gjelle (rreth 25 g) produkt.
  I përziejmë me kujdes derisa të përftojmë një masë homogjene. Ka një shije natyrale të ëmbël dhe të këndshme. Nuk është e nevojshme të shtoni sheqer.
Firma

Blemil

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

250gr

Cereals*99% (brown rice flour, corn flour, quinoa flour, hydrolyzed rice flour), rice maltodextrin*, natural vanilla flavor, vitamin B 1 .

*From organic farming.

Given the nature of the ingredients with which the product is made, the organoleptic characteristics may vary from one container to another. May contain traces of milk .

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Blevit Plus – Multicereals with Quinoa Bio (4m+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART