- 5%

Blevit Plus – ColaCao (12m+)

Original price was: 700 Lekë.Current price is: 665 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Blevit Plus – ColaCao (12m+)

Blevit Plus ColaCao, është një muhalebi e përbërë nga një përzierje e ekuilibruar e 5 drithërave (gruri, orizi, tërshëra, elbi dhe thekra) dhe Cola Cao, e cila ndihmon në rritjen e vlerës ushqyese dhe energjike të muhalebisë, duke ofruar një shije të këndshme. Është një ushqim veçanërisht i përshtatshëm për mëngjes apo vakte të ndërmjetme të foshnjës nga mosha 12 muajshe.

Me fruktooligosakaride, një burim i pasur i fibrave të tretshme. Blevit Plus ColaCao ka një përmbajtje të lartë kalciumi dhe hekuri, dhe është një burim i 13 vitaminave, për të ndihmuar në plotësimin e nevojave të foshnjës për këto mikro-elemente thelbësore.

Me një teksturë të re të përmirësuar, përgatitet menjëherë, duke siguruar një muhalebi me një strukturë të butë, homogjene dhe një shije të këndshme. Muhalebia e drithërave është një ushqim i ekuilibruar dhe i plotë që përbën një pjesë të rëndësishme të dietës së foshnjës që në muajt e parë të jetës. Për shkak të përmbajtjes së lartë të karbohidrateve, është një burim ideal energjie.

Udhëzime mbi përdorimin

Përgatitet menjëherë. Nuk ka nevojë për gatim, mjafton të përzihet në lëngun e zgjedhur, duke siguruar një muhalebi me një strukturë të butë, homogjene dhe një shije të këndshme.

Dozimi:

 • Shishe biberoni: Shtoni 1 ose 2 lugë në një ose më shumë vaktet për konsumimin ditor të foshnjës.
 • Muhalebi për fëmijë: Vendosni 200 ml qumësht të ngrohtë për foshnjat ose qumështin (Blemil) në një pjatë dhe shtoni 8 lugë gjelle (përafërsisht 35g) nga produkti.

I përziejmë me kujdes derisa të përftojmë një masë homogjene. Ka një shije natyrale të ëmbël dhe të këndshme. Nuk është e nevojshme të shtoni sheqer.

Firma

Blemil

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

300gr

Dextrinized cereal flours 75% ( Wheat , Rice, Oats , Barley , Rye ), ColaCao 19% (Sugar, Fat-reduced cocoa powder, Cream of kolamalted cereal: Wheat flour , Malt extract ( Barley and Rye ), Natural aroma : Cola nut extract, Mineral salt (Calcium), Flavourings, Salt), Fructooligosaccharides 3%, Malt extract, Mineral salt (Calcium), Dextrinomaltose, Vitamin complex (Vitamins: C, Nicotinamide, E, Calcium pantothenate, B 6 , B 2 , B 1 , A, Folic Acid, K, Biotin, D, B 12 ), Vanillin.
Given the nature of the ingredients with which the product is made, the organoleptic characteristics may vary from one container to another. Contains gluten . May contain traces of milk

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Blevit Plus – ColaCao (12m+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART