- 5%

Blevit Plus – Bibe 8 Drithërat (5m+)

902.50 Lekë

In stock

Përshkrimi i Produktit

Blevit Plus – Bibe 8 Drithërat (5m+)

Blevit plus Bibe 8 Drithërat është një muhalebi me drithëra të zgjedhura posaçërisht për të plotësuar ushqimin e foshnjës tuaj nga mosha 5 muajsh, pa sheqer të shtuar. Konsistenca dhe struktura e tij e butë e bëjnë atë aleatin më të mirë të shishes së biberonit.

Muhalebia për fëmijë Blevit përshtat përbërjen e drithërave me shkallën e maturimit tretës të foshnjës tuaj. Duke favorizuar  dhe lehtësuar tretjen e tij dhe duke shtuar fibra shtesë në dietën e të vegjëlve.

Burimi i fibrave të tretshme dhe të patretshme: Me FOS dhe drithëra të plota. Konsumimi i drithërave të plota ndihmon në rritjen e marrjes së karbohidrateve komplekse dhe balancimin e dietës.

 • Vlera e shkëlqyer ushqyese: përmbajtje e lartë e kalciumit, hekurit dhe 9 vitaminave. Hekuri përbën zhvillimin normal kognitiv të fëmijëve. Me hekur që mbështet zhvillimin normal kognitiv të fëmijëve.
 • Përfshin kalcium dhe vitaminë D të cilat janë të nevojshme për rritjen dhe zhvillimin normal të kockave. Përveç kësaj, vitamina D kontribuon në funksionimin e duhur të sistemit imunitar të fëmijëve.
 • Ofron Bifidobacterium infantis IM1: Bifidobakterie të patentuar dhe ekskluzive për laboratorët Ordesa dhe Lactobacillus rhamnosus.
 • Pa sheqerna të shtuara. Me Gluten.

Udhëzime mbi përdorimin

Përgatitet menjëherë. Nuk ka nevojë për gatim, mjafton të përzihet në lëngun e zgjedhur, duke siguruar një muhalebi me një strukturë të butë, homogjene dhe një shije të këndshme.

Në shishe biberoni dhe gotë:

 • Shtoni 8 lugë (rreth 30 g) në shishe në 200 ml qumësht.
 • Tundeni derisa të përftohet një masë homogjene. Produkti ka një shije natyrale të ëmbël dhe të këndshme.
 • Tek fëmijët më të rritur mund të tretet në një gotë qumësht.
Firma

Blemil

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

600g

Cereal flour ( wheat flour , whole wheat flour , whole oat flour , whole rye flour , barley flour, maize flour, rice flour, titricale flour , whole spelled flour ) 93.5%, fuctooligosaccharides 3% , maltodextrin, minerals (tricalcium phosphate, calcium phosphate, iron sulfate) vitamins (vitamin C, nicotinamide, vitamin E, calcium pantoneate, vitamin B 2 , A, B6, B 1 , K, folic acid, biotin, vitamin D, vitamin B 12 ), vanillin aroma, lactic ferments 1×10 8 cfu (B. infantis, L. rhamnosus ). Given the nature of the ingredients with which the product is made, the organoleptic characteristics may vary from one container to another. Contains gluten . May contain traces of milk .

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Blevit Plus – Bibe 8 Drithërat (5m+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART