- 5%

Blevit Plus – 8 Drithërat me mjaltë (5m+)

(1 përshtypje mbi produktin)

1,187.50 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Blevit Plus – 8 Drithërat me mjaltë (5m+)

Blevit plus 8 Drithëra me mjaltë është një muhalebi drithërash, një përzierje e ekuilibruar e 8 drithërave me gjithë aromën mjaltit, i cili përfshin drithëra të plota në përbërjen e tij dhe përmban vetëm sheqerna të pranishëm në natyrë. Ushqimi plotësues i foshnjës nga mosha 5 muajshe.

Muhalebia me 8 drithërat Blevit me mjaltë ka këto veti dhe vlera ushqyese:

 • Përmbajtje e ulët e sheqerit: Përmban vetëm sheqerna natyrale. Parandalimi tek foshnjat i shijeve tepër të ëmbla dhe konsumimin e tyre të zakonshëm.
 • Me fruktooligosakaride (FOS) dhe drithëra të plota: burim i fibrave të tretshme. Konsumimi i drithërave të plota ndihmon në rritjen e marrjes së karbohidrateve komplekse dhe balancimin e dietës.
 • Ofron Bifidobacterium infantis IM1: Bifidobakterie të patentuar dhe ekskluzive për Laboratorios Ordesa.
 • Vlera e shkëlqyer ushqyese: Përmbajtje e lartë e kalciumit, hekurit dhe 9 vitaminave. Hekuri kontribuon në zhvillimin normal kognitiv të fëmijëve. Kalciumi dhe vitamina D janë të nevojshme për rritjen dhe zhvillimin normal të kockave tek fëmijët. Përveç kësaj, vitamina D kontribuon në funksionimin e duhur të sistemit imunitar të fëmijëve.

Muhalebia Blevit përshtat përbërjen e drithërave me shkallën e maturimit të tretjes së foshnjës tuaj, duke favorizuar përthithjen më të mirë të lëndëve ushqyese të tij dhe duke arritur një strukturë të butë dhe homogjene.

Muhalebia e drithërave është një ushqim i ekuilibruar dhe i plotë që përbën një pjesë të rëndësishme të dietës së foshnjës që në muajt e parë të jetës. Për shkak të përmbajtjes së lartë të karbohidrateve, janë një burim ideal energjie. Përmban vetëm sheqerna natyrale. Përmban gluten.

Udhëzime mbi përdorimin

Përgatitja menjëherë. Nuk ka nevojë për gatim, mjafton të përzihet në lëngun e zgjedhur, duke siguruar një muhalebi me një strukturë të butë, homogjene dhe një shije të këndshme.

 • Shishe biberoni: Shtoni 1 ose 2 lugë të nivelit të produktit në një ose më shumë nga vaktet ditore.
 • Muhalebi për fëmijë: Vendosni 200 ml qumësht të nxehtë për foshnjat në një pjatë dhe shtoni 7 lugë gjelle (përafërsisht 30g) të produktit.

I përziejmë me kujdes derisa të përftojmë një masë homogjene. Produkti ka një shije natyrale të ëmbël dhe të këndshme. Nuk është e nevojshme të shtoni sheqer.

Firma

Blemil

Mosha

Fëmijë

Mosha e fëmijës

5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 12+

Forma

Kuti

Sasia

600g

Partially dextrinized cereal flours ( wheat flour, whole wheat flour , oatmeal , whole rye flour* , rice flour, barley flour, corn flour, millet flour, sorghum flour ) 84.8%, honey 6%, fructooligosaccharides 3%, malt extract ( barley ), minerals (calcium phosphate, iron sulfate), maltodextrin, vitamins (vitamin C, nicotinamide, vitamin E, calcium pantothenate, vitamin B 6 , B 2 , A, B 1 ,K, folic acid, biotin, vitamin D, vitamin B 12), vanillin aroma, lactic ferments 1×10 8 cfu ( B. infantis IM1).

*From organic farming

Given the nature of the ingredients with which the product is made, the organoleptic characteristics may vary from one container to another. It contains gluten. May contain traces of milk.

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Blevit Plus – 8 Drithërat me mjaltë (5m+)
 • .

  Jam shume e kenaqur pasi ja perdor vajzes time prej kohesh keto drithera. I rekomandoj. Super cilesi.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART