- 5%

Blevit Plus – 5 Drithërat Bio (5m+)

Original price was: 700 Lekë.Current price is: 665 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Blevit Plus – 5 Drithërat Bio (5m+)

Muhalebia e re për fëmijë Blevit Bio e përbërë me 95% drithëra të plota, është ideale për nisjen e glutenit në dietat ushqimore.

Blevit plus Bio 5, është një muhalebi e përbërë vetëm me drithëra integrale nga bujqësia organike. Duke u kujdesur për të gjitha lëndët ushqyese të dritherave nga fermeri në pjatën e vogëlushit tuaj!

Me Blevit Plus Bio 5, ju ofrojmë një muhalebi të re organike, me përbërës të cilësisë më të lartë, duke ruajtur teksturat dhe shijet natyrale tipike të drithërave.

 • Drithëra 100% organike: Muhalebi me drithëra të përzgjedhura dhe frymëzuar nga natyra.
 • Përmbajtja e lartë e fibrave: Për shkak të përmbajtjes së lartë të drithërave.
 • Burimi i vitaminës B 1: kontribuon në metabolizmin normal të energjisë.
 • Drithëra PA: Pa konservues, pa kripëra të shtuara, pa shije artificiale dhe pa transgjenikë.
 • 0% sheqerna të shtuara. Parandalimi i ambientimit të foshnjës me shijet tepër të ëmbla.

Muhalebia e drithërave është një ushqim i ekuilibruar dhe i plotë që përbën një pjesë të rëndësishme të dietës së foshnjës që në muajt e parë të jetës. Për shkak të përmbajtjes së lartë të karbohidrateve, është një burim ideal energjie. Përmban vetëm sheqerna natyrale.

Udhëzime mbi përdorimin

Përgatitet menjëherë. Nuk ka nevojë për gatim, mjafton të përzihet në lëngun e zgjedhur, duke siguruar një muhalebi me një strukturë të butë, homogjene dhe një shije të këndshme.

 • Shishe biberoni: Shtoni 1 ose 2 lugë të produktit
 • Muhalebi për fëmijë: Vendosni 200 ml qumësht të ngrohtë për foshnjat në një pjatë dhe shtoni 6 lugë gjelle (rreth 25 g) produkt.

I përziejmë me kujdes derisa të përftojmë një masë homogjene. Produkti ka një shije natyrale të ëmbël dhe të këndshme.

Firma

Blemil

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

250gr

Cereals*99% ( Whole Wheat Flour, Whole Barley Flour, Whole Rye Flour, Brown Rice Flour, Whole Oat Flour, Hydrolyzed Wheat Flour ), Rice Maltodextrin*, Natural Vanilla, Vitamin B1 .

*From organic farming.

Given the nature of the ingredients with which the product is made, the organoleptic characteristics may vary from one container to another. Contains gluten . May contain traces of milk .

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Blevit Plus – 5 Drithërat Bio (5m+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART