- 5%

Blenuten – Neutro 0% (1-10 vjeç)

1,995 Lekë

Për fëmijë mbi 1 vjeç kur kërkohet

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Blenuten – Neutro 0% (1-10 vjeç)

Blenuten Neutro është një shtesë ushqimore e plotë dhe e ekuilibruar që ndihmon në plotësimin e dietës së fëmijëve për rritjen e tyre normale dhe zhvillimin fizik.

Blenuten ka një përbërje të përshtatur posaçërisht për nevojat e fëmijëve nga mosha 1 vjeç. I pasur me kalcium, hekur, zink dhe 9 vitamina (përfshirë D, C dhe E): Vitamina D kontribuon në funksionimin e duhur të sistemit imunitar. Kalciumi dhe vitamina D janë të nevojshme për rritjen dhe zhvillimin normal të kockave tek fëmijët. Hekuri kontribuon në zhvillimin normal kognitiv te fëmijët.
Blenuten Neutral 0% nuk ​​përmban sheqerna të shtuara, duke ndjekur rekomandimet e Organizatës Botërore të Shëndetësisë për të reduktuar marrjen e sheqerit.
Gjithashtu përmban acid dokosaheksaenoik (DHA), 46 mg/100 g, shumë më tepër se markat e tjera kryesore. Blenuten Neutral 0% ka një përmbajtje të ulët laktozë dhe nuk përmban gluten, kështu që ka tolerancë dhe tretshmëri të shkëlqyer.

Blenuten rekomandohet në rrethana në të cilat kërkohet një furnizim shtesë me lëndë ushqyese, të tilla si: oreks i dobët, kërkesa më e lartë ushqimore, dietë e pabalancuar.

1 gotë në ditë Blenuten mbulon më shumë se 25% të nevojave të vitaminave dhe mineraleve të fëmijëve të moshës shkollore dhe i ndihmon ata të ndjekin një dietë të plotë dhe të ekuilibruar.

Udhëzime mbi përdorimin

Për të pasuruar dietën me Blenuten Neutral 0% sheqer, shtoni 2 lugë të nivelit (afërsisht 28 g) në një pjesë të ushqimit (lëngje, shake, kremra, supa, ëmbëlsira, pure) dhe përzieni derisa të tretet plotësisht.

Për të plotësuar ushqimin, rekomandohen 1 deri në 3 gota në ditë.

Firma

Blemil

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

400g

Maltodextrin, Vegetable oils (palm oil, rapeseed oil, palm kernel oil, sunflower oil, high oleic sunflower oil), Milk proteins (whey) , Medium Chain Triglycerides (MCT), Minerals (Tripotassium citrate, Citrate magnesium, dipotassium phosphate, monocalcium phosphate, trisodium citrate, disodium phosphate, calcium chloride, calcium carbonate, potassium chloride, calcium hydroxide, tricalcium citrate, iron sulfate, zinc sulfate, manganese sulfate, copper sulfate, chromium chloride, potassium iodide, sodium selenite, sodium molybdate), Fructoolisaccharides (2.8%), Emulsifier ( soy lecithin) , Fish oil 0.12% (source of DHA), Vitamins (vitamin C, nicotinamide, vitamin E, calcium pantothenate , Vitamin B2 , vitamin B6 , vitamin B1 , vitamin A, folic acid, biotin, vitamin K, vitamin D, vitamin B12 ), Bifidobacteria and Lactobacilli 2×10 9 CFU ( Bifidobacterium infanti s IM1 and Lactobacillus rhamnosus ), Antioxidants (ascorbyl palmitate , mixed tocopherols).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Blenuten – Neutro 0% (1-10 vjeç)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART