- 5%

Blemil – Qumësht anti-refluks (0-6m)

Original price was: 3,000 Lekë.Current price is: 2,850 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Blemil Plus – AR (0-6m)

Qumështi Blemil Plus – AR (0-6m) promovon përthithjen e lëndëve ushqyese tek foshnjat nga lindja deri në 6 muaj. Me miell nga farat e karobit dhe niseshtes se misrit, shumë efektivë në reduktimin e shpeshtësisë dhe volumit të refluksit dhe simptomave te tij duke përshpejtuar zbrazjen e stomakut. Raporti 60/40 i kazeinës ndihmon në funksionimin e zorrëve.

Qumësht i krijuar posaçërisht për foshnjat me çrregullime të lehta të refluksit . Është një formulë qumështi që ndihmon në parandalimin e kontraktimeve të padëshiruara të traktit tretës dhe stomakut për të përmirësuar përthithjen e lëndëve ushqyese thelbësore. Ofron taurinë e cila kontribuon në zhvillimin e duhur të shikimit. Indikohet për foshnjat nga lindja deri në 6 muaj. Produkt i vërtetuar klinikisht. Me shije të këndshme dhe tretshmëri të mirë.

Udhëzime mbi përdorimin

Blemil Plus AR përgatitet me masën 4,5 g për 30 ml ujë.

Përzieni një lugë gjelle me ujë. Formula duhet t’i jepet të porsalindurit menjëherë pas përgatitjes. Sasia e mbetur në shishe nuk duhet të ripërdoret pas ushqimit.

Firma

Blemil

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

800gr

Skimmed milk, Lactose, Vegetable oils (sunflower oil, high oleic sunflower oil, with arachidonic acid (AA)), Thickeners (corn starch and carob seed meal), Fructooligosaccharides short and long chain (5,7%), Serum proteins, Mineral salts (Calcium, Potassium, Phosphorus, Magnesium, Iron, Zinc, Copper, Iodine, Manganese, Selenium), Emulsifier (Soy lecithin), Vitamin complex (Vitamins: C, E, Nicotinamide, Calcium Pantothenate, A, B6, B1, B2, Folic Acid, K, Biotin, D, B12), Fish Oil (source of DHA), Choline, Taurine, Inositol, Nucleotides (0.02%) (Monophosphates of: Cytidine, Disodium Uridine, Adenosine, Disodium Inosine, Disodium Guanosine), Antioxidants (Mixed Tocopherols and Ascorbyl Palmitate).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Blemil – Qumësht anti-refluks (0-6m)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART