- 5%

Blemil Plus – Qumësht formulë Optimum 3 (12+)

(1 përshtypje mbi produktin)

2,375 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Blemil Plus – Optimum 3 (12+)

Blemil plus 3 Optimum është formula më e plotë dhe inovative e qumështit për fëmijët e vegjël.
Përbërja e tij është përshtatur posaçërisht me rekomandimet e ekspertëve ndërkombëtarë të të ushqyerit për fëmijët nga 1 deri në 3 vjeç. Ideale për sigurimin e lëndëve ushqyese të nevojshme për fëmijët e kësaj moshe, pasi formula e tij ka një përmbajtje më të ulët proteinash se qumështi i lopës, 0% sheqerna të shtuara dhe është burim i 9 vitaminave dhe 6 mineraleve.

Ka një aromë shumë të këndshme. Stimulon rritjen e duhur të fëmijëve. Kontribuon në zhvillimin normal kognitiv si dhe në rritjen normale të kockave. Pa vaj palme.

Udhëzime mbi përdorimin

Zieni ujin e pijshëm dhe lëreni të ftohet në një temperaturë ndërmjet 40 dhe 45ºC. Hidhni sasinë e duhur të ujit në shishen e sterilizuar.
Shtoni në shishe masën e qumështit pluhur të treguar në tabelën e dozimit. Përdorni lugën e dozimit brenda enës. Mbylleni shishen dhe tundeni derisa përmbajtja e saj të tretet plotësisht. Kontrolloni temperaturën e shishes përpara se t’ia jepni fëmijës.

Firma

Blemil

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

800gr

DEMINERALISED WHEY, SKIMMED MILK, MALTODEXTRIN, VEGETABLE OILS (RAPESEED OIL, SUNFLOWER OIL), MILK FAT, FRUCTOOLIGOSACCHAR(3.0%) (SHORT-CHAIN AND LONG-CHAIN), MINERALS (MONOCALCIUM PHOSPHATE, CALCIUM HYDROXIDE, MAGNESIUM SULPHATE, TRISODIUM CITRATE, CALCIUM HYDROXIDE, CALCIUM HYDROXIDE, MAGNESIUM SULPHATE, MAGNESIUM HYDROXIDE, MAGNESIUM HYDROXIDE, MAGNESIUM HYDROXIDE, MAGNESIUM HYDROXIDE, MAGNESIUM HYDROXIDE, MAGNESIUM HYDROXIDE, MAGNESIUM HYDROXIDE, MAGNESIUM HYDROXIDE, MAGNESIUM HYDROXIDE, MAGNESIUM HYDROXIDE, MAGNESIUM HYDROXIDE, MAGNESIUM HYDROXIDE, MAGNESIUM HYDROXIDE HYDROXIDE, MAGNESIUM HYDROXIDE HYDROXIDE, MAGNESIUM HYDROXIDE HYDROXIDE, MAGNESIUM HYDROXIDE HYDROXIDE HYDROXIDE, MAGNESIUM HYDROXIDE HYDROXIDE, MAGNESIUM HYDROXIDE HYDROXIDE, MAGNESIUM HYDROXIDE HYDROXIDE, MAGNESIUM HYDROXIDE HYDROXIDE, MAGNESIUM HYDROXIDE HYDROXIDE HYDROXIDE, MAGNESIUM HYDROXIDE HYDROXIDE HYDROXIDE HYDROXIDE HYDROXIDECALCIUM CHLORIDE, POTASSIUM HYDROXIDE, TRICALCIUM CITRATE, TRIPOTASSIUM CITRATE, IRON SULPHATE, CALCIUM CHLORIDE, POTASSIUM HYDROXIDE, TRICALCIUM CITRATE, TRIPOTASSIUM CITRATE.POTASSIUM SULPHATE, ZINC SULPHATE, POTASSIUM CHLORIDE, COPPER SULPHATE, MANGANESE SULPHATE, POTASSIUM IODIDE, SODIUM SELENITE), FISH OIL(0.7%) (DHA SOURCE), VANILLA FLAVOURING, VITAMINS (VITAMIN C, VITAMIN E, NICOTINAMIDE, CALCIUM PANTOTHENATE, VITAMIN A, VITAMIN B6 , VITAMIN B1VITAMIN B2 , FOLIC ACID, VITAMIN K, BIOTIN, VITAMIN D), CHOLINE CHLORIDE, TAURINE, EMULSIFIER (SOYA LECITHIN), NUCLEÓ(CYTIDINE 5′-MONOPHOSPHATE, DISODIUM 5′-URIDINE 5′-MONOPHOSPHATE, ADENOSINE 5′-MONOPHOSPHATE, INOSINE 5′-MONOPHOSPHATE DISODIUM 5′-MONOPHOSPHATE, INOSINE 5′-MONOPHOSPHATE DISODIUM 5′-MONOPHOSPHATE, INOSINE 5′-MONOPHOSPHATE DISODIUM 5′-MONOPHOSPHATE, INOSINE 5′-MONOPHOSPHATE, INOSINE 5′-MONOPHOSPHATE DISODIUM 5′-MONOPHOSPHATE, INOSINE 5′-MONOPHOSPHATE, INOSINE 5′-MONOPHOSPHATE, INOSINE 5′-MONOPHOSPHATE, INOSINE 5′-MONOPHOSPHATE DISODIUM 5′-MONOPHOSPHATE).DICO, DISODIUM GUANOSINE 5′-MONOPHOSPHATE), INOSITOL, ANTIOXIDANTS (ASCORBYL PALMITATE, MIXTURE OF TOCOPHEROLS), L-CARNITINE, BIFIDOBACTERIA (B.). INFANTIS IM1).

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Blemil Plus – Qumësht formulë Optimum 3 (12+)
 • .

  Super

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART