- 5%

Blemil Plus – Qumësht formulë Optimum 2 (6-12m)

Original price was: 2,700 Lekë.Current price is: 2,565 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Blemil Plus – Optimum 2 (6-12m)

Blemil Plus 2 Optimum është një qumësht formulë i pasur me kalcium, hekur dhe vitaminë D i cili nxit rritjen dhe zhvillimin e foshnjave deri në 12 muaj.

Një formulë inovative, që përmban komponime bioaktive të pranishme në qumështin e gjirit, të tilla si proteinat e hirrës të pasura me MFGM, alfa-laktoalbumin dhe qumështin e osteopontinës. Përveç Bifidobacterium infantis IM1, një bifidobakter i patentuar nga Ordesa dhe karakteristik i qumështit të gjirit, falë përparimeve të tij teknologjike dhe shkencore, ofron një dietë optimale për foshnjat dhe fëmijët e vegjël, nga 6 deri në 12 muajsh. Është një burim i kalciumit dhe vitaminës D, i cili kontribuon në rritje dhe promovon funksionin e duhur të sistemit imunitar. Gjithashtu siguron hekur dhe acide yndyrore esenciale si DHA, të nevojshme për zhvillimin normal konjitiv dhe vizual te fëmijët deri në 12 muaj.

Ka një shije të këndshme dhe një tolerancë të lartë tretëse.

Blemil Plus 2 Optimum mbron sistemin imunitar të foshnjës, ndihmon zhvillimin konjitiv dhe vizual. Kontribuon në rritjen e duhur për foshnjat deri në 12 muaj.

Udhëzime mbi përdorimin

Përgatiteni me masën 4,5 g për 30 ml ujë. I jepet foshnjës menjëherë pasi të jetë përgatitur. Mos e ripërdorni sasinë e mbetur në shishe.

Firma

Blemil

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

800gr

LACTOSE, MILK FAT, SKIMMED MILK, MALTODEXTRIN, VEGETABLE OILS (SUNFLOWER OIL, TURNIP RAPE OIL, HIGH OLEIC SUNFLOWER OIL),GALACTOOLIGOSACCHARIDES, SERUM PROTEINS (RICH IN MFGM, ALPHA-LACTOALBUMIN AND MILK OSTEOPONTIN), MINERALS (MONO-PHOSPHATE, GLYCINE, GLYCINE AND GLYCINE), MINERALS (GLYCINE, GLYCINE, GLYCINE, GLYCINE, GLYCINE, GLYCINE, GLYCINE, GLYCINE AND GLYCINE).LCIC, TRISODIUM CITRATE, TRIPOTASSIUM CITRATE, CALCIUM CHLORIDE, POTASSIUM HYDROXIDE, CALCIUM HYDROXIDE, MAGNETIC CITRATEZINC SULPHATE, SODIUM SELENITE, POTASSIUM IODIDE, COPPER SULPHATE, MANGANESE SULPHATE), FISH OIL.(0.6%) (SOURCE OF DHA), CHOLINE CHLORIDE, VITAMINS (VITAMIN C, VITAMIN E, NICOTINAMIDE, CALCIUM PANTOTHENATE, VITAMIN B2 , VITAMIN B1 , VITAMIN B6 , VITAMIN A, ÁFOLIC ACID, VITAMIN K, BIOTIN, VITAMIN D, VITAMIN B12), INOSITOL, EMULSIFIER (SOYA LECITHIN), TAURINE, NUCLEOTIDES (5′-CITIDINE MONOPHOSPHATE DISÓ5′-DISODIUM ADENOSINE MONOPHOSPHATE, 5′-DISODIUM INOSINE MONOPHOSPHATE, 5′ -DISODIUM INOSINE MONOPHOSPHATE, 5′ -DISODIUM INOSINE MONOPHOSPHATE, 5′ -DISODIUM ADENOSINE MONOPHOSPHATE, 5′ -DISODIUM INOSINE MONOPHOSPHATE, 5′ -DISODIUM ADENOSINE MONOPHOSPHATE, 5′ -DISODIUM ADENOSINE MONOPHOSPHATE, 5′ -DISODIUM ADENOSINE MONOPHOSPHATE, 5′ -DISODIUM ADENOSINE MONOPHOSPHATE MONOPHOSPHATE, 5′ -DISODIUM INOSINE MONOPHOSPHATE, 5′ -DISODIUM INOSINE MONOPHOSPHATE, 5′ -DISODIUM ADENOSINE MONOPHOSPHATE, 5′ -DISODIUM ADENOSINE MONOPHOSPHATE, 5′ -DISODIUM ADENOSINE ADENOSINE MONOPHOSPHATE, 5′ -DISODIUM INOSINE INOSINE MONOPHOSPHATE, 5′.-DISODIUM GUANOSINE MONOPHOSPHATE), L-PHENYLALANINE, ANTIOXIDANTS (ASCORBYL PALMITATE, ALPHA-TOCOPHEROL), L-CARNITINE, CITRIC ACID, BIFIDOBACTERIA (B. INFANTIS IM1).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Blemil Plus – Qumësht formulë Optimum 2 (6-12m)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART