- 20%

Blemil Plus – Qumësht formulë Optimum 1 (0-6m)

Original price was: 3,100 Lekë.Current price is: 2,480 Lekë.

In stock

Përshkrimi i Produktit

Blemil Plus – Optimum 1 (0-6m)

Qumështi Blemil Optimum 1 për foshnja gjatë muajve të parë të jetës (0-6 muaj) është i pasur me acide yndyrore esenciale për të forcuar sistemin imunitar. Është një nga formulat më inovative të qumështit për foshnjat.

Përbërja e tij e plotë, e pasur me vitamina dhe acide yndyrore esenciale, u siguron foshnjave të gjitha lëndët ushqyese të nevojshme për rritjen optimale dhe zhvillimin korrekt kognitiv, vizual dhe imunitar. Zhvillim optimal imunologjik dhe tretës, falë elementeve të tij kyç si:

 • Osteopontina lakteale: proteina e përfshirë në zhvillimin e sistemit imunitar.
 • Membrana e globulës yndyrore të qumështit, vendimtare në zhvillimin imunologjik dhe cerebral.
 • Bifidobacteria infantis IM1baktere të izoluara nga trakti tretës i foshnjave që ushqehen me gji.
 • GOS, një prebiotik që favorizon mbizotërimin e bifidobaktereve në mikrobiotën e zorrëve.
 • Zhvillimi kognitiv dhe vizual, nga kombinimi optimal i komponimeve lipidike.
 • Rritje optimale, bazuar në rritjen e cilësisë së proteinave.

Tolerancë dhe tretshmëri, për fraksionin e ekuilibruar të lipideve dhe aromën e këndshme.

 • Pa vaj palme.

Udhëzime mbi përdorimin

Përgatiteni me masën 4,3 g për 30 ml ujë. Ushqeni fëmijën tuaj sapo të jetë përgatitur qumështi. Mos e ringrohni ose ripërdorni sasinë e mbetur.

Firma

Blemil

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

800gr

MoshaSasia për shishe biberoni
Masa ( 4.3g)
Ujë (ml)Numri i vakteve
1- 2 javë3906
3-4 javë41206
2 muajsh51506
3 muajsh 61805
4-5 muash72105

LACTOSE, MILK FAT, VEGETABLE OILS (SUNFLOWER, RAPE OIL, HIGH OLEIC SUNFLOWER OIL), SKIMMED, MILK SERUM PROTEINS (RICH IN MFGM, ALPHA-LACTALBUMIN AND OSTEOPONTIN IN MILK), GALACTO , MINERALS (MONOCALCIUM PHOSPHATE, TRISODIUM CITRATE, TRIPOTASSIUM CITRATE, CALCIUM CHLORIDE, HYDROXIDE POTASSIUM, CALCIUM HYDROXIDE, MAGNESIUM CITRATE, IRON BISGLYCINATE, SULPHATE OF ZINC, POTASSIUM IODIDE, SODIUM SELENITE, COPPER SULPHATE, SULPHATE OF) MN), FISH OIL (0.6%) (SOURCE OF DHA), ALPINE MORTERIELLA (SOURCE OF AA) OIL, CHOLINE CHLORIDE, VITAMINS (VITAMIN C, VITAMIN E, NICOTINAMIDE, CALCIUM PANTOTHENATE, VITAMIN B2, VITAMIN B1, VITAMIN B6, VITAMIN A, FOLIC ACID, VITAMIN K, BIOTIN, VITAMIN D, VITAMIN B12), INOSITOL, EMULSIFIERS (SOYA LECITHIN), TAURINE, L-TRYPTOPHAN, NUCLEOTIDES (5′ – MONOPHOSPHATE OF CYTIDINE DISODIUM, 5′ – MONOPHOSPHATE DISODIUM, 5′ URIDINE – DISODIUM, 5′-ADENOSINE MONOPHOSPHATE – INOSINE DISODIUM, 5′ MONOPHOSPHATE – MONOPHOSPHATE OF) DISODIUM GUANOSINE), BIFIDOBACTERIA, L-PHENYLALANINE, L-CARNITINE, CITRIC ACID, ANTIOXIDANTS (TOCOPHEROL, ASCORBYL PALMITATE) (B. INFANTIS IM1)

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Blemil Plus – Qumësht formulë Optimum 1 (0-6m)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART