- 5%

Blemil Plus – Premature

1,900 Lekë

In stock

Përshkrimi i Produktit

Blemil Plus – Premature

Blemil Plus Premature është një qumësht formulë i cili për shkak të përbërjes së veçantë ushqyese, plotëson plotësisht nevojat ushqyese të të porsalindurve me peshë të ulët, qofshin ato lindje të parakohshme apo jo.

I pasur me hekur dhe acide yndyrore të pangopura omega-3 dhe omega-6. Ka nivele të larta të mikronutrientëve që plotësojnë nevojat specifike të foshnjave premature: hekur (1,54 mg/100 ml), kalcium (94,3 mg/100 ml), vitaminë D (3 µg/100 ml) dhe vitaminë A (297,3 µg/100 ml). ml). Mundëson një marrje më të madhe të proteinave (3.28 g/100 Kcal), duke favorizuar rritjen normale të foshnjës. Rritje të kontributit të përbërjeve antioksidante si seleniumi (5,37 230 µg/100 ml) dhe vitamina E (2,2 µg/100 ml).

Me përmbajtje të yndyrës së qumështit, një burim natyral i ß-palmitatit që ndihmon në reduktimin e konstipacionit dhe tretshmëri më të madhe. Ofron zhvillim optimal imunitar dhe tretës, zhvillim konjitiv dhe vizual, rritje optimale, tolerancë dhe tretshmëri.

Udhëzime mbi përdorimin

Këshillohet përdorimi i ujit mineral natyral i përshtatshëm për përgatitjen e ushqimit për fëmijë.

Duke ndjekur skemën e dozimit, hidhni sasinë e saktë të ujit në shishen e sterilizuar. Rekomandojmë që uji të jetë i vakët për tretje më të mirë.

Përdorni vetëm lugën që është brenda enës, duke përdorur kapakun e nivelimit për dozim të saktë. Shtoni dozën në shishe, mbylleni shishen dhe tundeni derisa pluhuri të tretet plotësisht. Provoni temperaturën e ushqimit përpara se t’ia jepni fëmijës. Pasi të ketë mbaruar ushqyerja, hidhni ushqimin e mbetur, mos e ripërdorni dhe pastroni të gjitha enët e përdorura.

Firma

Blemil

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

400gr

Maltodextrin, Skimmed milk, Milk fat, Demineralized whey, Serum proteins, Vegetable oils (Sunflower oil, Rapeseed oil), Medium chain triglycerides (MCT), Minerals (Trisodium citrate, Bisodium phosphate, Monocalcium phosphate, Calcium chloride, Potassium chloride , Calcium Hydroxide, Tricalcium Citrate, Calcium Carbonate, Iron Sulfate, Magnesium Sulfate, Zinc Sulfate, Tripotassium Citrate, Potassium Hydroxide, Copper Sulfate, Manganese Sulfate, Potassium Iodide, Sodium Selenite, Chromium Chloride, Sodium Molybdate) , Fish oil (source of DHA), Mortierella alpina oil (source of AA), Vitamins (Vitamin C, Vitamin E, Nicotinamide, Calcium pantothenate, Vitamin A, Vitamin B2, Vitamin B1, Vitamin B6, Folic acid, Vitamin K , Vitamin D, Biotin), Choline Chloride, Inositol, Taurine,Emulsifier (Soy Lecithin), Nucleotides (Cytidine 5′-Monophosphate, Uridine Disodium 5′-Monophosphate, Adenosine 5′-Monophosphate, Inosine Disodium 5′-Monophosphate, Guanosine Disodium 5′-Monophosphate), L- Carnitine, Antioxidants (Ascorbyl Palmitate, Mixed Tocopherols).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Blemil Plus – Premature”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART