- 5%

Blemil Plus – Elemental (0m+)

2,498.50 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Blemil Plus – Elemental (0m+)

Formulë monomerike për foshnjat, prodhuar pa laktozë, saharozë ose fruktozë, është formuluar posaçërisht për të ndihmuar në rritjen e tolerancës dhe tretshmërisë maksimale të produktit, edhe në ato rrethana në të cilat procesi i tretjes mund të rrezikohet.

Blemil Plus Elemental ka vlerë të shkëlqyer ushqyese, pasi plotësohet me lëndë që favorizojnë maturimin e foshnjave si DHA ose nukleotidet; vitamina dhe minerale të përshtatura për rritjen dhe maturimin e duhur, një raport të ekuilibruar kalcium-fosfor.

Pa proteina të qumështit të lopës dhe gluten.

Formulë e përshtatshme për trajtimin e foshnjave dhe fëmijëve me alergji ndaj proteinave të qumështit të lopës; Alergji të shumëfishtë ushqimore; Patologjitë e tretjes që shkaktojnë keqpërthithje; Situata të tjera që kërkojnë një formulë me tolerancë dhe tretshmëri të lartë.

Udhëzime mbi përdorimin

Përgatitni një masë prej 4,5 g për 30 ml ujë. Ushqimi duhet t’i jepet foshnjës menjëherë pasi të jetë përgatitur.

Mos e ripërdorni përmbajtjen e mbetur të sasisë në shishe pas ushqyerjes.

Firma

Blemil

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

400gr

Maltodextrin, vegetable oils (palm, palm kernel, rapeseed, sunflower and high oleic sunflower oils), amino acid (l-leucine, l-lysine hydrochloride, l-glutamine, l-proline, l-arginine, l-valine, l-aspartate, l-isoleucine, l-glycine, l-threonine, l-tyrosine, l-phenylalanine, l-serine, l-histidine, l-alanine, l-cysteine, l-cystine, l-tryptophan, l-methionine), modified corn starch, MCT, mineral salts (sodium, potassium, chlorine, phosphorus, magnesium, iron, zinc, copper, manganese, iodine, selenium), emulsifiers (soy lecithin and mono-diglyceride citric ester), fish oil (source of DHA), vitamin complex (vitamins: C, E, nicotinamide, calcium pantothenate, B2, B6, B1, folic acid, K, biotin, D, B12), choline, inositol, taurine, nucleotides ( monophosphates of: disodium uridine, cytidine, adenosine, disodium inosine, disodium guanine), antioxidants (mixed tocopherols and ascorbyl palmitate), l-carnitine.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Blemil Plus – Elemental (0m+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART