- 5%

Blemil – Plus Confort

3,610 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Blemil – Confort 1

Qumësht fillestar formulë për foshnjat nga 0 deri në 6 muajsh.
Nga Dita e parë e lindjes,  Blemil Plus Confort indikohet për trajtimin dietik të shqetësimeve të tretjes, të tilla si dhimbje barku, kapsllëk dhe çrregullime të tjera të moderuara të tretjes.

Redukton përmbajtjen e proteinave në 20% , më afër asaj të qumështit të gjirit, për të parandaluar rreziqet e obezitetit dhe çrregullimeve të lidhura me të.
Përmirësimi i zhvillimit kognitiv dhe vizual.
Më pak gazra.
Reduktimi i refluksit gastroezofageal.

Udhëzime mbi përdorimin

Qumështi duhet t’i jepet foshnjës menjëherë pasi të jetë përgatitur. Mos e ripërdorni përmbajtjen e shishes pas ushqyerjes.

Firma

Blemil

Mosha

Fëmijë

Sasia

800gr

Maltodextrin, LACTOSE, PARTIALLY HYDROLYZED SERUM PROTEINS, MILK FAT, Vegetable Oils (Sunflower Oil, Rapeseed Oil, High Oleic Sunflower Oil), FOS (Fructooligosaccharides, Inulin), Minerals (Monocalcium Phosphate, Calcium Hydroxide, Potassium Hydroxide, Phosphate disodium, Calcium chloride, Tripotassium citrate, Magnesium citrate, Potassium chloride, Trisodium citrate, Zinc sulfate, Iron sulfate, Copper sulfate, Manganese sulfate, Potassium iodide, Sodium molybdate, Chromium chloride, Sodium selenite), Seed flour Carob Oil, Emulsifier (Monodiglycerides of Citrus Esters, SOY LECITHIN), FISH OIL (Source of DHA), Morteriella alpina Oil (Source of AA), Amino Acids (L-arginine, L-histidine, L-tryptophan), Vitamins (Vitamin C, Vitamin E, Nicotinamide, Calcium pantothenate, Vitamin B2,Vitamin B6, Vitamin B1, Vitamin A, Folic Acid, Vitamin K, Biotin, Vitamin D, Vitamin B12), Choline Chloride, Bifidobacteria and Lactobacilli (B. infantis IM1 and L. rhamnosus), Taurine, Inositol, Nucleotides (5′ -cytidine monophosphate, disodium uridine 5′-monophosphate, adenosine 5′-monophosphate, disodium guanosine 5′-monophosphate, disodium inosine 5′-monophosphate), Antioxidants (Mixed Tocopherols, Ascorbyl Palmitate), L- Carnitine.Antioxidants (Mixed Tocopherols, Ascorbyl Palmitate), L-Carnitine.Antioxidants (Mixed Tocopherols, Ascorbyl Palmitate), L-Carnitine.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Blemil – Plus Confort”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART