- 20%

Bioscalin – BiomActive shampo seborregulluese

1,496 Lekë

Kategoritë: , Firma:

Përshkrimi i Produktit

Bioscalin – BiomActive – Shampoo Seboregolatore Postbiotico

Një shampo që normalizon prodhimin e sebumit duke ribalancuar mikrobiomën dhe përmirëson mbrojtjen e lëkurës së kokës, me një veprim qetësues dhe aromatik. Për flokë dhe lëkurë të shëndetshme në mënyrë natyrale.

Largon skuqjen, djegien e skalpit, flokët e yndyrshëm dhe petëzimin e lëkurës. Rikthen mirëqenien e skalpit, pastërtinë në flokë, rregullon prodhimin e normalizuar të sebumit.

Shampoja Bioscalin BiomActive është ideale për përdorim të përditshëm, për meshkuj dhe femra në rastet kur ka një çekuilibër në mikrobiomën e kokës e cili shkakton prodhim të tepërt të sebumit. Shumë efektive edhe në rast të ekspozimit ndaj ndotjes.

Përmbajtja e dy postbiotikëve me origjinë natyrale realizon veprimin ribalancues në mikrobiomën e kokës: Plantaricina, që rrjedh nga mushti i fermentuar i rrushit, ka veti antioksiduese, rigjeneruese dhe promovon lëkurë të shëndetshme. Acidi laktik, rikthen pH në një nivel optimal, si një eksfoliant duke favorizuar rinovimin e qelizave. Përbërës të veçantë aktivë, duke përfshirë një derivat të avokados, normalizojnë prodhimin e sebumit.

I testuar dermatologjikisht. Pa parabene, sulfate, silikon, ngjyra.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në flokë të lagur. Masazhoni butësisht lëkurën e kokës me majat e gishtave.
Lëreni të veprojë për disa momente. Shpëlajeni.

Firma

Bioscalin

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

200ml

Aqua, Potassium Laureth-4 Carboxylate, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, PPG-26-Buteth-26, Azelaic Acid/Polyglyceryl-3 Copolymer, Lactobacillus/Wine Stillage Ferment (And) Maltodextrin, Olive Oil PEG-7 Esters, Decylene Glycol, Butyl Avocadate, Phenoxyethanol, Behenamidopropyl Dimethylamine, Lactic Acid, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Polyquaternium-22, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Sodium Benzoate, Ethylhexylglycerin, Propyl Gallate, Parfum, Limonene.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Bioscalin – BiomActive shampo seborregulluese”

LART