Bioritmon – Immuno Defend

2,318 Lekë

Suplement ushqimor me shije portokalli që suporton mbrojtjen imunitare në periudhat që më tepër i nevojitet

Përshkrimi i Produktit

Bioritmon Immuno Defend

Immuno Defend është një suplement i formuluar me doza të larta: Lactoferrin, Resveratrol, Melatoninë, Vitaminë D, Selenium, Zink me një ëmbëlsues, vecanërisht për të mbështetur sistemin imunitar në periudhat e nevojës më të madhe.

 • Dozat e Laktoferrinës, Vitaminës D, Zinkut dhe Melatoninës të pranishme në produkt janë dozat maksimale ditore të lejuara nga Ministria e Shëndetësisë për suplementet ushqimore.
 • Në formë bustine me shije portokalli.
 • Produkt i përshtatshëm për të rritur (18+).
 • Nuk përmban gluten.

Përbërësit kryesorë:

 • Vitamina D- ndihmon në mirëfunksionimin e sistemit imunitar.
 • Zinku dhe Selenium- minerale thelbësore për trupin tonë, kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar dhe mbrojtjen qelizore nga stresi oksidativ.
 • Laktoferrina-  proteinë që i përket grupit të glikoproteinave të përfshira në funksione të ndryshme; gjitarët e marrin atë në lindje përmes kulloshtrës dhe qumështit të nënës dhe është fiziologjikisht i pranishëm në të gjitha lëngjet organike.
 • Melatonina- një substancë e prodhuar në mënyrë natyrale nga trupi ynë, luan një rol të rëndësishëm në rregullimin e cikleve cirkadiane, duke përfshirë ritmin gjumë-zgjim.
 • Resveratroli- substancë bimore që gjendet kryesisht në sasi të larta në rrush, mana dhe disa manaferra. Ka veti antioksiduese.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni një bustinë në ditë përziejeni me ujë, konsumojeni larg vakteve mundësisht në mbrëmje. Rekomandohet marrja e produktit në cikle prej 12 ditësh në muaj.

Në rastet me shtim të nevojave dhe/ose sipas këshillës së mjekut, produkti mund të merret edhe për periudha më të gjata kohore.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk synojnë të përdoren si zëvendësues i një dietë ushqimore të larmishme dhe të ekuilibruar. Nëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji, konsultohuni fillimisht me mjekun tuaj.

Firma

Dompe

Mosha

18+

Forma

Bustina

Sasia

12

orbitol; fructo-oligosaccharides; SynBalance BL (Bifidobacterium animalis susp. lactis BL050); SynBalance LA (Lactobacillus acidophilus PBS066); SynBalance LP (Lactobacillus plantarum PBS067); aroma; anti-caking agent: silicon dioxide; vitamins: vitamin B6 (pyridoxine hydrochloride), folic acid (pteroylmonoglutamic acid), vitamin D (cholecalciferol), vitamin B12 (cyanocobalamin)

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Bioritmon – Immuno Defend”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART