Biorga – Mycogel xhel për pastrimin e lëkurave të ndjeshme dhe të irrituara (fytyrës, trupit, skalpit)

1,700 Lekë

(Mycogel Foaming Cleansing Gel)

Përshkrimi i Produktit

Mycogel Foaming Cleansing Gel është një xhel i rekomanduar për pastrimin e fytyrës, trupit, skalpit të lëkurave të ndjeshme dhe të irrituara.

Formula e saj me një bazë të butë pastron butësisht lëkurën duke respektuar balancën e saj pa e tharë atë. Përmban zink, bakër, vaj melaleuca, duke kufizuar shtimin e mikroorganizmave përgjegjëse për irritimin dhe duke qetësuar ndjesinë e diskomfortit.

Rekomandohet në rastet e lëkurës së ndjeshme të fytyrës, kokës, trupit, e shoqëruar me skuqje dhe skuama; në personat me dermatit seborrheik, psoriazë, ekzemë, mykozë.

Pa paraben, phenoxyethanol. Hipoalergjik, jo komedogjenik.

Udhëzime mbi perdorimin

Në skalp përdoreni si shampo 2-3 herë në javë

Në fytyrë dhe trup 1-2 herë në lëkurë të lagur dhe më pas e shplani.

Firma

Biorga

Linja

Mycogel

Forma

Tubet

Sasia

150ml

Aqua (Water), Caprylyl/Capryl Glucoside, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide Dea, Peg-80 Glyceryl Cocoate, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Peg-120 Methyl Glucose Dioleate, Lauryl Methyl Gluceth-10 Hydroxypropyldimonium Chloride, Copper PCA, Zinc PCA, Polyquaternium-10, DMDM Hydrantoin, Parfum (Fragrance), Triethanolamine, Melaleuca Alternifolia (Melaleuca Alternifolia Tea Tree Leaf Oil), Citric Acid, Sodium Acetate, Sodium Chloride, Isopropyl Alcohol.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Biorga – Mycogel xhel për pastrimin e lëkurave të ndjeshme dhe të irrituara (fytyrës, trupit, skalpit)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART