Biorela – Choco Multi Kids

1,500 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Biorela Choco Multi Kids

Biorela Choco Multi Kids ështe një suplement ushqimor 3 në 1 për mbështetjen e imunitetit të fëmijëve, në formën e çokollatave të shijshme. Ajo përmban kultura probiotikësh, vitamina dhe minerale të nevojshme për një rritje të shëndetshme, zhvillimin e fëmijëve dhe një imuniteti të fuqishëm.

Biorela Choco Multi Kids përmban kultura probiotikësh duke rritur numrin e laktobacileve dhe bifidobaktereve në sistemin tretës. Vitamina D kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar tek femijët. Hekuri ndihmon në zhvillimin normal të aftësive njohëse të fëmijëve ndërsa Jodi kontribuon në rritjen normale të fëmijëve. Kalciumi dhe vitamina D janë të nevojshme për rritjen normale dhe zhvillimin e kockave të fëmijëve.

Ka një shije të shkëlqyer dhe mund të konsumohet nga fëmijët 1 vjeç e lart.

Udhëzime mbi përdorimin

Fëmijët nga 1 deri në 3 vjec keshillohet të marrin gjysëm (½) çokollate. Fëmijët nga 3 vjeç e sipër dhe të rriturit 1 çokollatë në ditë.

Firma

Biorela

Mosha

Të gjithë

Forma

Çokollatë

Sasia

20

NutrientëtMesatarja për çokollatë% DDR*
Vitamin A400µg50
Vitaminë B10.55mg50
Vitaminë B20.7mg50
Vitaminë B38mg50
Acid Pantotenik3mg50
Vitaminë B60.7mg50
Vitaminë B121.25µg50
Acid Folik200µg100
Biotinë25µg50
Vitaminë C40mg100
Vitaminë D5µg100
Vitaminë E6mg50
Calcium120mg15
Jod75µg50
Hekur3.5mg25
HOWARU® Bifido – B. lactis HN019™2 miliard CFU**
* Doza Ditore e Rekomanduar / ** DDR e papërcaktuar
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Biorela – Choco Multi Kids”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART