Bionike – Defense Boost Renewing Concentrate Serum

3,800 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Bionike – Defense Boost Renewing Concentrate Serum

Trajtim i koncentruar i formuluar me kombinimin inovator të Retinolit dhe Tocotrienols, fitonutrientë që promovojnë sintezën e kolagjenit dhe ndihmojnë në parandalimin e plakjes. Që në aplikimet e para, lëkura duket më e lëmuar dhe më e tonifikuar. Rafinon teksturën e lëkurës dhe ndihmon në zvogëlimin e dukshëm të rrudhave dhe njollave.

Përbërësit aktivë : 

 • Retinol + Retinoid – format aktive të vitaminës A, të cilat promovojnë qarkullimin epidermik vepriojnë në sipërfaqen e lëkurës, duke zbutur teksturën duke stimuluar gjithashtu edhe prodhimin natyral të kolagjenit dhe elastinës.
 • Përzierja e tokotrienolit (alfa, beta, gama) – formë aktive e vitaminës E marrë nga farat e kivit. Mbron nga efektet dëmtuese të radikalëve të lirë, duke luftuar stresin oksidativ dhe proceset e plakjes.
 • Pa gluten
 • Pa fragrancë

Udhëzime mbi përdorimin

Përdoreni në cikle 2-3 herë në vit, në mbrëmje, në kombinim me rutinën e zakonshme. Në periudhat e ekspozimit në diell, ndërprisni përdorimin dhe përdorni krem ​​mbrojtës të duhur (jo më pak se SPF 15).

 1. Nëse e përdorni si produkt të vetëm aplikoni 4-5 pika në fytyrë dhe më pas vazhdoni rutinën e zakonshme.
 2. Nëse dëshironi ta kombinoni shtoni 4-5 pika në dorë së bashku me kremin që doni të kombinoni dhe me pas përhapeni në fytyrë.
0/5 (0 Reviews)
Firma

Bionike

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

30ml

C15-19 alkane, coconut alkanes, coco-caprylate / caprate, tocotrienols, tocopheryl acetate, retinyl palmitate, dimethyl isosorbide, hydroxypinacolone retinoate, tocopherol

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Bionike – Defense Boost Renewing Concentrate Serum”

LART