Bionike – Defence Sun No-shine Fluid (SPF 50)

1,750 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Krem dielli me SPF 50 +, ideal për lëkurat normale në mikse. Ka një teksurë të lehtë dhe të padukshme, e cila i jep lëkurës një pamje mat.

Dhuron një mbrojtje të trefishtë ndaj diellit

 • Mbron nga dëmtimet afatshkurtra që rrezet UVA dhe UVB shkaktojnë.
 • Mbron nga radikalet e lira të shkaktuara nga rrezet IR.
 • Mbron nga dëmtimet afatgjata falë kompleksit “Pro-Repair”.

Përmban

Filtra UVA dhe UVB: mbrojnë lëkurën nga rrezet e diellit.

Pro-Repair complex”: një sinergji e veçantë mes përbërësve aktiv si:

 • Niacina: Lufton dëmet biologjike, duke forcuar mbrojtjen natyrore të ADN-së dhe mekanizmat e rigjenerimit.
 • Beta-Glukan / L-karnitine: Patentë perberesish që stimulojne sistemet e mbrojtjes natyrale të lëkurës, dhe luftojne radikalet e lira.
 • Vitamina E: Ka veti antioksidante.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni produktin para ekspozimit në diell dhe përsërisni aplikimin sa herë të jetë e nevojshme.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Bionike

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me spray

Sasia

50ml

SPF

50+

aqua (water), diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate, ethylhexyl methoxycinnamate, silica, glycerin, butylene glycol, ethylhexyl triazone, triacontanyl PVP, dibutyl adipate,
bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, poloxamer 407, titanium dioxide, niacinamide, tocopheryl acetate, sodium carboxymethyl beta-glucan, carnosine, caprylyl glycol, butyrospermum parkii butter (butyrospermum parkii (shea) butter), panthenol, allantoin, potassium cetyl phosphate, dimethicone, sodium polyacrylate, PPG-12/SMDI copolymer, cetearyl alcohol, jojoba esters, pentylene glycol, caprylhydroxamic acid, trisodium ethylenediamine disuccinate.

The list of ingredients is updated on a regular basis. However, please always refer to ingredients shown on the product package.

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Bionike – Defence Sun No-shine Fluid (SPF 50)”

LART