- 20%

Bionike – Acteen Sun Cream-gel (SPF50+)

(1 përshtypje mbi produktin)

1,280 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Bionike – Acteen Sun Cream-gel (SPF50+)

Ideuar posaçërisht për lëkurën me tendencë akneike me përmbajtje përbërësish aktivë që normalizojnë sebumin në lëkurë.

Krijuar për të siguruar mbrojtje të trefishtë:

 • Mbrojtje nga rrezet falë sistemit të filtrimit UVA-UVB
 • Mbrojtje  nga radikalet e lira të gjeneruara nga rrezatimi IR
 • Mbrojtje nga afatgjatë falë kompleksit special “PRO-RIPARIM” që forcon mekanizmat e mbrojtjes dhe riparimit të ADN-së

Karakteristikat:

 • Jo-komedogjen
 • Mbrojtje UVA-UVB-IR
 • Rezistent ndaj ujit

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni para ekspozimit në diell. Aplikojeni përsëri cdo dy orë.

Firma

Bionike

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

50ml

SPF

50+

aqua (water), diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate, ethylhexyl methoxycinnamate, ethylhexyl triazone, silica, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, dibutyl adipate, pentylene glycol, triacontanyl PVP, titanium dioxide, glycerin, niacinamide, lactobacillus ferment, tocopheryl acetate, sodium carboxymethyl beta-glucan, carnosine, caprylyl glycol, sodium polyacrylate, butyrospermum parkii butter (butyrospermum parkii (shea) butter), potassium cetyl phosphate, ethylhexylglycerin, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, panthenol, PEG-60 almond glycerides, nordihydroguaiaretic acid, oleanolic acid, jojoba esters, caprylhydroxamic acid, sodium carbomer, butylene glycol, trisodium ethylenediamine disuccinate.

The list of ingredients is updated on a regular basis. However, please always refer to ingredients shown on the product package.

Pështypjet mbi produktin
 • 3
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  50%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Bionike – Acteen Sun Cream-gel (SPF50+)
 • Ina M.

  Jep mbrojtje shume te larte por eshte shume i yndyrshem dhe ngjites. Nuk do e rekomandoja per lekurat e yndyrshme. U pershtatet me mire lekurave te thata

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART